Pokračování Rockyho je tu. Víme, jak se povedlo boxerské drama Creed!

Jo, Rocky je pořád borec!
Creed recenze
Creed recenze
New Line Cinema

reklama

Sylvester Stallone se měl s Rockym rozloučit šestým dílem, osud tomu ale chtěl jinak. Mladý režisér Ryan Coogler za Slyem přišel s tím, že by měla jeho postava trénovat syna Apolla Creeda, a akční legendě se to zalíbilo natolik, že souhlasila. Následně se sepsal scénář a do role Creeda Jr. byl obsazen Michael B. Jordan, který hrál v Cooglerově debutu Fruitvale. No a teď se konečně můžeme kochat výsledkem téhle spolupráce.

Budete o ní mluvit ještě nějaký ten pátek, nebo film okamžitě po zhlédnutí zapomenete? Druhá možnost naštěstí nehrozí, Coogler je totiž velice schopný režisér (a scenárista) a nenechal si tuhle šanci protéct mezi prsty. Jeho návrat k Rockymu je uctivý a pořádně nostalgický, zároveň ale servíruje dravého nového hrdinu, který má vlastní démony i cíle. V podstatě tu tedy funguje stejná rovnováha jako v sedmých Star Wars, jen se místo po předaleké galaxii pobíhá po zakrváceném ringu.

TOPKA 2015

Od Avengers ke Star Wars: COOL vybírá 25 nejlepších filmů roku!

Rozložení sil je přitom od začátku jasné. Stallone je za zdráhavého mentora, který se tu dočkal překvapivě silné osobní linky, hlavní tíha filmu ale leží na nové generaci. Jordan do role dává všechno a zvládá dramatické momenty i famózně natočené boxerské potyčky, kdykoliv je ale na plátně bez Slyovy podpory, nadšeně se klepete na to, až zase dorazí. Ne že byly scény s mladým Creedem špatné, to vůbec. Ty s Rockym jsou ale holt až příliš dobré na to, abyste chtěli koukat na něco jiného.

Hlavní hrdina tak nikdy naplno nevykročí z Rockyho stínu, ve finále vás ale trkne, že možná ani neměl. Creed totiž očividně slouží jako první kapitola delšího příběhu, tak uvidíme, zda se náhodou nedočkáme dvojky. Ta by mohla přihodit víc vedlejších postav, lépe vystavěného protivníka a možná zapracovat na stopáži (133 minut je totiž přeci jen trochu moc). Tyhle chyby ale nejsou tak zásadní, aby vám zkazily požitek z "jedničky", takže hurá do kina!

Hodnocení: 7/10

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!