Poslední závod nám ukáže krutý osud českých lyžařů. Nový trailer láká na pořádně mrazivé drama

Zima umí být krásná, ale taky pořádně krutá, o čemž se na svazích Krkonoš přesvědčili i legendární lyžaři Vrbata a Hanč. Nový trailer láká na nové filmové zpracování jejich příběhu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Václav Vrbata (Vladimír Pokorný), Bohumil Hanč (Kryštof Hádek) a Emerich Rath (Marek Adamczyk) ve filmu Poslední závod
Bontonfilm

reklama

Nový český film Poslední závod režiséra a scenáristy Tomáše Hodana (Kancelář Blaník, Autobazar Monte Karlo) vstoupí do kin už 24. března, tedy přesně v den 109. výročí tragédie, o které vypráví. Nyní se představuje novým trailerem s působivě mrazivou atmosférou, kterou filmaři docílili natáčením v těch nejdrsnějších podmínkách na skutečných hřebenech Krkonoš.

Ústřední dvojici tragicky zesnulých lyžařů Bohumila Hanče (Kryštof Hádek) a Václava Vrbaty (Vladimír Pokorný) doplní Emerich Rath (Marek Adamczyk, staršího Ratha hraje Oldřich Kaiser). Jeho jméno bylo totiž z dějinného příběhu takřka vymazáno, protože se nehodilo, aby se Němec obětoval při záchraně Čecha. Osudový závod sice přežil, ale přestože později v životě nejednou prokázal velkou odvahu, zemřel zapomenutý jako bezdomovec, jak vysvětlil tvůrce filmu Tomáš Hodan v rozhovoru pro CNN Prima News.

Václav Vrbata (Vladimír Pokorný), Bohumil Hanč (Kryštof Hádek) a Emerich Rath (Marek Adamczyk) ve filmu Poslední závod
Autor: Bontonfilm Václav Vrbata (Vladimír Pokorný), Bohumil Hanč (Kryštof Hádek) a Emerich Rath (Marek Adamczyk) ve filmu Poslední závod

Další postavy ve filmu, který se točil na skutečné trase slavného závodu, ztvárnili Judit Bárdos, Vladimír Javorský, Jan Hájek nebo Jaroslav Plesl. „Nemám rád, když se filmy dělají jako pocta někomu. V Česku kvůli tomu máme s historickými látkami trochu problém, občas se to přežene a vznikne pomník. Já zkrátka doufám, že natočíme dobrý, dramatický příběh. Film, z něhož se lidi zároveň i něco dozvědí,“ uzavřel ve zmíněném rozhovoru Tomáš Hodan.

Těšíte se na nové a přesnější pojetí slavné krkonošské sportovní tragédie?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!