Pozor, spoiler: Co prozrazuje potitulková scéna třetího Thora?

Co znamenaly obě potitulkové scény na konci filmu Thor: Ragnarok?
Co znamenají potitulkové scény ve třetím Thorovi?
Co znamenají potitulkové scény ve třetím Thorovi?
Marvel

reklama

Následující řádky se budou točit kolem závěru třetího Thora a jeho potitulkových scén, pokud jste tedy film ještě neviděli, pravděpodobně byste dál číst neměli. Pokud ano, ale scény jste z nějakého důvodu neviděli nebo si nejste jistí jejich významem, pak pro vás máme vysvětlení.

Hulk ve filmu Thor: Ragnarok (2017)
Autor: Marvel Hulk ve filmu Thor: Ragnarok (2017)

Na konci filmu se hrdinové okolo božského Thora rozhodli způsobit na planetě Asgard Ragnarok, tedy konec světa, který byl jediným možným způsobem, jak porazit Thorovu vražednou ségru a zároveň bohyni smrti, děsivou Helu. Plán se povedl, ale vedl mimo jiné i k tomu, že si teď Thor a ostatní Asgarďané musí najít nový domov. Samozřejmě se nerozhodli pro nic jiného než planetu Zemi a tím se dostáváme k první z potitulkových scén:

1) Komupak asi patří ta loď

V první scéně diskutují Thor a Loki následky rozhodnutí vrátit se na Zemi. Loki se přirozeně obává, že z toho pozemšťané nebudou příliš nadšení, než ale konverzace jakkoliv pokročí, zastavuje jejich loď jiné, mnohem větší vesmírné plavidlo. Kdo je uvnitř? Přece nikdo jiný než sám Thanos, záporák z budoucích třetích a čtvrtých Avengers, který je sám zjevně na cestě k Zemi. Znamená to, že Thor a další padnou do zajetí? Kdo ví, scéna totiž nic dalšího nepoví.

2) Je to remíza!

Ve druhé a poslední potitulkové scéně jsme zpátky na planetě Sakaar, kde během filmu propukla revoluce. Obyvatelé planety zřejmě svrhli jejich vládce mocného Grandmastera (kterého si zahrál bláznivý Jeff Goldblum) a ten jim teď padl jaksi do zajetí. Co následuje? Krátký a vtipný pokus se z průšvihu vykecat, který je zakončen slovy: „Je to remíza!“

Grandmaster (Jeff Goldblum)
Autor: Marvel Grandmaster (Jeff Goldblum)

Tolik k potitulkovým scénám ze třetího Thora. Dál je na řadě už jen komiksovka Black Panther, po které konečně dorazí třetí Avengers a s nimi i hrozivý Thanos. Bude to pecka? Doufáme!

reklama

reklama