POZOR, SPOILER! Co znamená šokující konec Rozpolceného? Dočkáme se druhého dílu?

Režisér Shyamalan očividně vidí za víc než jeden roh...
Rozpolcený
Rozpolcený
Universal pictures

reklama

Podle recenzí a dojmů je jisté, že se režisére M. Night Shyamalan vyvázal ze série ne zrovna přesvědčivých filmů a díky psychologickému thrilleru Rozpolcený je zpět v sedle. Aby ale podtrhl svůj návrat, přichystal si pro diváky v samém závěru hodně nečekaný zvrat, který už vlastně příliš nesouvisí s hlavní dějovou linkou. Pokud jste film neviděli, nečtěte dál!

Následují závažné spoilery

Poslední scéna filmu sleduje hosty malé jídelny, kteří se zaujetím sledují televizní zprávy. V nich se mluví o incidentu, který sledujete po celou dobu filmu, a nikdo ani nedutá. Hlasatelka zpráv uvede, že hledaném muži s mnoha identitami se přezdívá Horda, což jedné z žen v jídelně připomene jiný případ z před několika let. „Veselý chlapík na vozíku, jak že se jmenoval,“ zeptá se pak do prázdna a kamera zabere Bruce Willise!

Pokud jste obeznámeni s předchozími Shyamalanovými filmy, pak už vám musí být jasné, že Willis je ve skutečnosti David Dunn a ten veselý chlápek na vozíku Mr. Glass. Oba z filmu Vyvolený, oba z Filadelfie, oba ze stejného univerza, v němž se odehrává Rozpolcený! Je tedy zaděláno na třetí film?

Sám Shyamalan uvedl, že nechtěl napsat „obyčejné“ pokračování Vyvoleného, v jeho očích musí být všechno přirozené a organické, což se rozhodně povedlo, určitě ani jemu samotnému nenechá tato myšlenka spát. Sám Samuel L. Jackson, který si ve Vyvoleném zahrál zmiňovaného pana Glasse, navíc jasně tvrdí: „Night je tady, Bruce je tady, já jsem tady a fakt bych moc rád zdrhnul z toho blázince!“

reklama

reklama