POZOR, SPOILER! Kdo ve trojce Kapitána Ameriky umře, kdo překvapí a co znamená konec?

Čtěte jen na vlastní nebezpečí!
Cap Iron duel
Cap Iron duel
Marvel Studios

reklama

Poslední varování, tenhle článek je plný spoilerů.

Raději běžte na film!

Vážně!

Ještě jste tu? OK, tak to už máte film za sebou nebo vás spoilery vážně netrápí. V každém případě tedy vězte, že třetího Kapitána Ameriku přežijí všechny stěžejní postavy. V rakvi, jíž nese Kapitán Amerika v upoutávkách, je jeho bývalá láska Peggy Carterová, která zemře v 95 letech ve spánku.

Další velká překvapení? War Machine ochrne poté, co ho omylem sestřelí Vision v bitce na letišti. Ant-Man se v té samé potyčce nafoukne do obřího Giang-Mana. A hlavním záporákem filmu je slavný komiksový padouch Zemo, který ale není zlotřilým baronem s fialovou maskou, nýbrž sokovijským vojákem, které celou dobu tahá za nitky a je zodpovědný za velký finální zvrat.

Cap war

Avengers jsou zpátky: První české reakce na souboj Kapitána Ameriky s Iron Manem!

O čem přesně je řeč? Řada fanoušků to tušila už od minulého dílu, Marvel přesto tohle tajemství ututlal - Bucky (aka Rusy ovládaný Zimní voják) je totiž zodpovědný za autonehodu, při níž v roce 1991 zemřeli Iron Manovi rodiče. Právě tenhle "detail" způsobí finální duel mezi Iron Manem a Kapitánem Amerikou a definitivně rozbije původní tým Avengers.

Jak tedy film končí? Kapitán Amerika Iron Mana porazí, vzdá se svého štítu a odjede se s Buckym (a zřejmě i s Avengery, kteří byli na jeho straně) ukrývat do Wakandy k Black Pantherovi. Z celého týmu tak zůstanou "ve službě" jen Iron Man a Vision, zbytek postav je víceméně na útěku před spravedlností a Spider-Man se vrátí domů, aby se přichystal na svoji sólovku.

Máte ještě nějaké dotazy? Ozvěte se v diskuzi ke článku (ne na Facebooku!) a někdo vám je určitě zodpoví!

reklama

reklama