POZOR, SPOILER! Vysvětlujeme konec Logana, co bude dál?

Bude se na rozlučku s Wolverinem nějak navazovat, nebo ne?
Logan
Logan
20th Century Fox

reklama

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z LOGANA,
PROZRAZUJE I PŘÍMO KONEC FILMU!

Logan vtrhnul do kin a kromě nadšených ohlasů ihned sesbíral hlavně čtvrt miliardy dolarů. Z rozlučky s Hughem Jackmanem je tedy obrovský hit a šéfy studia Fox musí mrzet jedna věc – že nemůžou natočit pokračování. Pokud jste film viděli, dobře víte, že ho Profesor X ani samotný Logan nepřežijí. Dá se tedy vůbec vymyslet další díl?

Z fleku se nabízí několik možností, většina z nich je ale dost mimo. Někteří diváci třeba dosud nevěří tomu, že je Logan opravdu mrtvý. Ačkoliv film jasně vysvětlil, že mu stárnutí oslabilo léčivý faktor do té míry, že se nevzpamatoval z postupné otravy adamantiem (a především z drsného finálního duelu), kdekdo předpokládal, že se po vzoru loňské „smrti“ Supermana dočkáme oživení těsně před závěrečnými titulky.

Jak ale víte, z Wolverineova hrobu se adamantiové drápy nevynoří. Loganova smrt navíc symbolizuje konec celé x-menovské éry s Hughem Jackmanem a Patrickem Stewartem (viz položený kříž, který symbolicky pohřbívá celé X-Meny), po níž může přijít jedině další restart nebo úplně jiné postavy. Co je pravděpodobnější?

Restart už jsme v podstatě dostali v roce 2011 (X-Men: První třída) a celá „prequelová série“ by se měla příští rok dočkat už čtvrtého filmu, v němž se zřejmě sáhne po proměně Jean Grey v mocnou entitu Dark Phoenix (ano, smazání časové linie umožňuje překopání Posledního vzdoru). Na Logana tak může navázat jedině sólovka s Laurou aka X-23, malou mutantkou, jíž Logan tak srdnatě vybojoval svobodu.

Jak jste si určitě všimli, Laura na konci Logana utíká do Kanady, kde by ji (i její kamarády) mělo čekat bezpečné útočiště. Film to nijak víc nespecifikuje, fandové se nicméně dobrali toho, že by se Laura mohla připojit k týmu Alpha Flight, což je kanadská obdoba X-Menů. Producent Logana Simon Kinberg nedávno potvrdil, že je Alpha Flight mezi komiksovými sériemi, jejichž adaptace je už pár let reálně ve hře. Spojení tohohle týmu s Loganovou nástupkyní tak dává smysl, oficiálně ale zatím nikdo nic nepotvrdil.

Na druhou stranu je pak dost dobře možné, že se Logan žádného pokračování nedočká – podobně jako třeba Temný rytíř povstal, kde se s nástupcem Batmana také dále nepracovalo. Nejpravděpodobnějším scénářem tak je, že Logan opravdu zakončil starou sérii a nyní se bude pokračovat jen s prequely, s Deadpoolem a se zbrusu novými celovečeráky, mezi nimiž figurují The New Mutants v režii Joshe Boonea (Hvězdy nám nepřály), Gambit s Channingem Tatumem nebo drsná týmovka X-Force.

Chtěli byste pokračování Logana s X-23? Anebo byste starou sérii nechali spát? A za kolik let byste představili nového Wolverinea s jinou hereckou tváří? Dejte vědět v diskuzi, s X-Meny to teď bude hodně zajímavé!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama