Přečtěte si srdečný dopis, kterým se Alan Rickman loučil s fanoušky na konci Harryho Pottera

Severus Snape patří mezi nejzajímavější postavy celé kouzelnické série - i díky elegantnímu herectví Alana Rickmana.
Severus Snape se mezi kouzelnickými učni těšil velkému respektu
Severus Snape se mezi kouzelnickými učni těšil velkému respektu

reklama

Filmovou kariéru začal až ve 41 letech, přesto si ho pamatujeme ze spousty nezapomenutelných rolí. Alan Rickman, který dnes zemřel v devětašedesáti letech na rakovinu, uměl být nezapomenutelným záporákem, ale i kladným hrdinou s velkým srdcem.

Snad proto si ho tvůrci vybrali do role nejednoznačného Severuse Snapea ve filmovém ztvárnění ságy o Harrym Potterovi. Svým anglickým hereckým šarmem, který získal i díky v mnoha rolím v Královské shakespearovské společnosti, si dokázal získat novou generaci fanoušků. A právě s nimi se loučil dopisem po dokončení posledního dílu ságy Harry Potter a Relikvie smrti (část 2). Tady je přeloženo jeho plné znění:

Právě jsem se vrátil z dabingového studia, kde jsem úplně naposledy mluvil do mikrofonu jako Severus Snape. Na obrazovce běžely vzpomínkové záběry Daniela, Emmy a Ruperta staré deset let. Tehdy jim bylo dvanáct. Před pár dny jsem se vrátil z New Yorku a během svého pobytu jsem se došel podívat na Daniela, jak výtečně zpívá a tancuje ve hře na Broadwayi. Jakoby život uběhnul za pár minut.

Tři děti vyrostly v dospělé lidi od mého prvního telefonátu s Joanne Rowlingovou. Tehdy mě přemlouvala, že Severus Snape je více než jen chlápek, co chodí pořád ve stejném ohozu a tváří se tajemně. A i když v té době měla napsané jen tři knihy, popsala mi, jak má celý ten ohromný a přitom delikátní příběh pečlivě promyšlený.

Vyprávět příběhy je odvěkou touhou člověka. A příběh potřebuje velké vypravěče. Děkuji za všechno.

Alan Rickman

Ze zákulisí...
Ze zákulisí...

Alan Rickman zemřel ve svém londýnském bytě obklopen rodinou. V povědomí lidí zůstane i jako profesor z Bradavic...

reklama

reklama