Proč je King Kong najednou stejně velký jako Godzilla? Filmaři ho nechali zestárnout

Slavný opičák ve spektáklu Godzilla vs. Kong povážlivě vyrostl. A filmaři samozřejmě museli přijít s vysvětlením, jak přesně k tomu došlo.
Godzilla vs. Kong
Godzilla vs. Kong
Warner Bros.

reklama

Pokud jste viděli upoutávku na nejnovější monstr-spektákl Godzilla vs. Kong, jistě vám neunikla skutečnost, že se slavný opičák King Kong atomovou energií nadopované ještěrce vyrovná nejen silou, ale i vzrůstem. Jak je to možné?

Zatím jsme viděli jen primáta-puberťáka

Kupodivu se nejedná o filmařský exces, kdy tvůrci po předchozích filmech zjistili, že je jejich Kong na střet s Godzillou příliš malý a musí se nacpat prášky na podporu růstu. Jelikož je snímek Godzilla vs. Kong zamýšleným finále dosavadní série nastartované filmem Godzilla z roku 2014, dokázali filmaři svým příšerám vymyslet (v rámci mezí) logický příběh a vysvětlit možnosti jejich vývoje.

V roce 2017 jsme se tudíž ve snímku Kong: Ostrov lebek dozvěděli, že Kong je ještě puberťák, a pokud nezahyne, bude dále růst. Režisér filmu, Jordan Vogt-Roberts, dále upřesnil, že má Kong ve filmu zhruba 30 metrů na výšku, což je podle něj adekvátní velikost, při které si člověk řekne „panebože, tohle musí být Bůh“.

Kong: Ostrov lebek se navíc odehrává v roce 1973. Pakliže byl tedy King Kong tehdy pubescentem, je jasné, že do nového filmu, který je zasazený do současnosti, musel ještě pořádně nakynout. Ostatně samotná Godzilla je také pořádný macek a podle oficiálního kánonu nových filmů má zhruba 120 metrů. To znamená, že musel King Kong mezi filmy sníst opravdu hodně trsů banánů a ještě více ostrovních chobotnic. Proteiny a sacharidy jsou pro růst zkrátka potřeba.

Největší v historii

Aktuální filmová podoba King Konga je každopádně největší v historii. Dřívější verze slavného primáta měly pouze mezi 8 až 16 metry vzrůstu. Uznejte sami, že vedle takových trpaslíků Kong z Ostrova lebek skutečně působí jako velikán. Jedno je tudíž jasné: Jeho střet s Godzillou v plné velikosti bude monumentální řežbou.

Snad se jí na konec dočkáme i v českých kinech. Snímek Godzilla vs. Kong si totiž (kvůli pandemii) odbude 26. března klasickou premiéru na velkém plátně pouze v USA a dalších vybraných zemích.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!