Nejlepší film dekády podle Quentina Tarantina? Fincher u něj těsně porazil Nolana

Režisér Quentin Tarantino prozradil, jaký je podle něj nejlepší film uplynulé dekády.
Tenkrát v Hollywoodu
Tenkrát v Hollywoodu
Sony Pictures Releasing

reklama

Quentin Tarantino je velký milovník filmů a občas to dá nepokrytě najevo. Nedávno se třeba rozpovídal o tom, že mezi jeho nejoblíbenější bijáky roku 2019 patří horor Kořist. Nejnověji se pak vrhnul rovnou na celou dekádu a podělil se o film, který je podle něj tím nejlepším, co se od roku 2010 natočilo.

Na co tedy Quentin nedá dopustit? Na špičce jeho pomyslného žebříku by prý stoprocentně bylo drama The Social Network. Facebooková biografie od Davida Finchera si došla pro osm nominací na Oscara a tři z nich proměnila (hudba, střih a adaptovaný scénář od Aarona Sorkina). Navíc není pochyb o tom, že vypráví o jedné z největších společenských změn 21. století, takže se kromě nepopiratelných kvalit chlubí i patřičnou důležitostí.

Jen tak mimochodem, na druhém místě by u Quentina těsně skončilo válečné drama Dunkerk. Naplno ho podle svých slov docenil až napotřetí, když se konečně nasytil „spektáklu“ a začal se soustředit na postavy. Klidně tak dejte hitu od Christophera Nolana pár dalších šancí – třeba se vám začne líbit ještě víc!

reklama

reklama