7 nejlepších filmů Quentina Tarantina: Od Pulp Fiction k Hanebným panchartům

Které filmy od Quentina Tarantina jsou nejpovedenější?
Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Miramax

reklama

Ve čtvrtek večer začíná na Prima COOL veleslavná gangsterka Pulp Fiction: Historky z podsvětí od Quentina Tarantina. Kultovní biják, který v 90. letech citoval nemlich každý správný cinefil, v Tarantinově tvorbě stojí echt vysoko. A když už jsme u toho... je vůbec nějaký Quentinův film lepší?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pulp Fiction: Historky z podsvětí - upoutávka

07) Jackie Brown

Začneme u Jackie Brown, mnohdy opomíjeného bijáku o letušce, která si přivydělává pašováním a je kvůli tomu donucena hrát roli dvojité agentky v honbě za jejím mafiánským šéfem. Film je sice výborná gangsterka, oproti klasickým Tarantinovým bijákům však nemá tolik potřebný šmrnc.

06) Nespoutaný Django

Drama z časů otrokářství se umístilo na šestém místě – i když jde z Quentinových filmů o poslední úspěšnější dílko, jež se stalo předmětem mnoha memů, Django je zároveň dlouhý jako den bez snídaně. Nepomáhá mu ani delší rozjezd do fáze, než se ukotví ústřední duo, a trochu rozvleklé je bohužel i finále.

05) Tenkrát v Hollywoodu

Tarantinova novinka, v níž si Leonardo DiCaprio, Brad Pitt a Margot Robbie užívají opojný rok 1969, patří mezi nejlepší filmy roku 2019. V rámci jeho věhlasné tvorby ale spadá spíš do druhé poloviny oblíbených hitů, protože nesedla zdaleka každému. I tak ale není potřeba diskutovat o jedné věci – geniální finále se líbilo každému!

04) Kill Bill

Na nedostatek prostoru si nemůže stěžovat ani Kill Bill, v tom však Tarantino celou story rozdělil do série „povídek“ na motivy pomsty vůči každému pachateli likvidace Nevěsty. Film (vlastně dva filmy, ale tím se už dnes neobtěžujme) si tak mohl podržet o něco osobitější barvitost asociovanou s Quentinovou personou!

03) Hanebný pancharti

Podobně rozšafní jsou i Hanebný pancharti – opět tu najdeme klasické srandy jako změnu úhlu vyprávění či nejrůznější bizarní historky (segment toliko popisující dějiny německého meziválečného filmu je náš oblíbený). Pancharti však mají velkou výhodu v tom, že se neberou přehršle vážně. Zatímco je člověk u Quentina občas na pochybách, u Panchartů je to celé jasně ilustrované koncem filmu, během něhož se doslova přepisuje historie!

02) Gauneři

Samotní Gauneři paradoxně ve srovnání s další Quentinovou tvorbou tak trochu zapadávají – i přesto ale rozhodně patří na druhé místo. Že jde vlastně „jenom“ o dobrou gangsterku, opět postavenou na měnící se perspektivě vyprávění? Pravda. Tarantino ale hned zkraje kariéry ukázal, že dokáže být zcela nekompromisní, a Gauneři pořád neztratili nic ze svojí působivosti!

01) Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Tarantinův opus magnum se však bez debat jmenuje Pulp Fiction. Najdeme tu vše podstatné – sérii skvěle provázaných povídek, dost bizáru i vážnosti, aby všechno působilo překvapivě autenticky, a spoustu parádních scén "ze života“. Navíc tu nechybí ani pověstné charisma, a taky se od začátku do konce krutopřísně hláškuje, díky čemuž je Pulp Fiction dodnes nepřekonaná pecka.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí začínají na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!