7 největších drsňáků (a drsňaček!) z filmů Quentina Tarantina

Je mezi nimi váš favorit?
Nespoutaný Django
Nespoutaný Django
The Weinstein Company

reklama

Pomsta je pokrm nejlépe podávaný za studena! Již ve čtvrtek ve 22.20 začíná na Prima COOL kultovní Nespoutaný Django režiséra Quentina Tarantina – drsný western o tom, kterak se uprchlý otrok stal lovcem lidí a jal se zachránit svou stále vězněnou manželku. Vzhledem k látce dá rozum, že Django není žádné ořezávátko. Jak si však stojí po boku dalších slavných Quentinových drsňáků? Vybrali jsme sedmero z těch, které platí za relativně (!) kladné postavy, a seřadili je dle našich preferencí. 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nespoutaný Django - upoutávka

07) Shosanna (Hanebný pancharti)

Poslední drsňačka v našem seznamu toho sice sama tolik nepostřílela, odvaha uspořádat sebevražednou misi jí však nechyběla! Koneckonců, úspěch Panchartů je vlastně... z 90 % jenom jejím dílem.

Hanební pancharti
Autor: The Weinstein Company Hanební pancharti

06) Nevěsta (Kill Bill)

Rádi bychom Nevěstě přiřadili vyšší skóre. Má ostatně asi nejvyšší bodycount i schopnosti široko daleko. To je však dané tím, že byl každý její příběh natočen v jiném žánru. Právě tahle rozbitost, spolu s absencí ukotveného stylu i motivace, tak Nevěstě cenné body za sympatie ubírá.

Kill Bill
Autor: Miramax Films Kill Bill

05) Marquis Warren (Osm hrozných)

Samuel L. Jackson si střihl v Tarantinových filmech celou řadu postav, jeho major Warren nám však utkvěl v hlavě nejvíce (plus nemůžeme obsadit všechny pozice charaktery z Pulp Fiction). Maniakální lovec lidí totiž pozvedl jinak horších Osm hrozných Jacksonovým unikátním herectvím! 

Osm hrozných
Autor: The Weinstein Company Osm hrozných

04) Aldo Raine (Hanebný pancharti)

Druhý Panchart v žebříčku je samozřejmě dám tím, že nemlich všechny postavy tohoto filmu byly drsnější než zbrusu nový smirek! Aldo je jediný borec s tváří Brada Pitta, který nám za poslední dekádu uvízl v hlavě – a i kdy za to dílem mohl jeho šílený akcent i chování, můžeme na to říct jen: "Buongiorno!"

Hanební pancharti
Autor: The Weinstein Company Hanební pancharti

03) Pan Oranžový (Gauneři)

Najít mezi Gaunery někoho kladného není zase tak lehké – jediný zdejší panáček, který nepatří na elektrické křeslo, je totiž policejní tajný agent. Jasně, Pan Oranžový by třeba ve střetu s Nevěstou zkapal do pěti sekund. Právě přízemní styl Gaunerů, v němž není rychlé cesty ven, z něj ale činí chlápka s nervy z titanu! 

Gauneři
Autor: Miramax Films Gauneři

02) Django (Nespoutaný Django)

To Django cestu ven najde, a nikoliv jednou. Uprchne jako otrok a přežije nejednu drsnou přestřelku – ve škále "Pan Oranžový vs. Nevěsta" je tedy rozhodně blíže druhé jmenované. Avšak skutečnost, že lidé jako on fakticky existovali, jeho fazóně dodává nezbytnou porci stylu. A dost mu pomáhá i Christoph Waltz v roli parťáka!

Nespoutaný Django
Autor: The Weinstein Company Nespoutaný Django

01) Butch (Pulp Fiction: Historky z podsvětí)

Není zřejmě lepší scéna celé Tarantinovy kinematografie, než ta, v níž si Butch vybírá svou ideální zbraň! Prakticky každý okamžik jeho působení v Pulp Fiction je jedna perla vedle druhé, dokonce i ze zastavení na přechodu dovede Butch vykouzlit nezapomenutelnou scénu, a to je už co říct! Quentin Tarantino má prostě na superfrajery a superfrajerky neskutečný talent!

Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Autor: Miramax Films Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Nespoutaný Django začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22.20.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!