Quentin Tarantino už natočí jen dva filmy! O čem budou a co přijde po nich?

Konec je bolestivě blízko…
Leonardo DiCaprio a Quentin Tarantino
Leonardo DiCaprio a Quentin Tarantino
The Weinstein Company

reklama

Není pochyb o tom, že Quentin Tarantino patří mezi nejosobitější režiséry současnosti. Jeho filmy mají styl, který prakticky nejde napodobit, a sám Tarantino si je své unikátnosti vědom. Čím si ji hodlá zachovat i nadále? Jak možná víte, Quentin už několik let mluví o tom, že natočí jen deset filmů a pak s celovečeráky sekne. A nyní tyhle plány znovu potvrdil.

Na konferenci v San Diegu se znovu rozebíral Tarantinův pocit, že skvělí režiséři časem upadnou do rutiny a točí hůř a hůř. Legendární tvůrce se toho bojí jako čert kříže, a tak už natočí jen dva filmy (ano, Osm hrozných byla „osmička“) a potom se přesune k psaní románů nebo do televize. Sám Quentin ostatně přiznává, že bývají jeho příběhy příliš dlouhé a musí je složitě krátit, aby se vešly do celovečerní stopáže. Delší vyprávěcí formáty by mu tak měly jedině prospět.

Co vlastně víme o jeho posledních dvou filmech? Není toho moc. Jedním by mohl být příběh podle skutečných událostí, který bude zasazený v 70. letech (Tarantino k němu nyní hledá podklady, ale nikdy nepotvrdil, jestli jde o jeho další film nebo o něco jiného). A co se týče druhého, tam je ve hře jakási variace na Bonnie a Clydea, která se má odehrávat ve 30. letech 20. století v Rakousku.

Quentin si zatím nechává otevřená zadní vrátka a není jisté, jestli zmíněné filmy opravdu natočí nebo má v rukávu ještě jiná esa. Na nějaké potvrzení si tak ještě počkáme, ať už ale půjde před kamery cokoliv, divácká pozornost je předem zaručena!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama