RECENZE: Proč je Padesát odstínů temnoty nejsměšnějším filmem roku?!

Překvapení se fakt nekoná...
Padesát odstínů temnoty
Padesát odstínů temnoty
Universal pictures

reklama

Dalo se to čekat. Už jednička před dvěma lety nastavila laťku kvality dost nízko, takže kdo by chodil na pokračování z jiného důvodu, než zase jednou vidět odhalené svaly Jamieho Dornana? Realita je však ještě horší. Nejprve vám ale potvrdíme, co vás opravdu zajímá – ano, Jamie se skutečně nejednou odhalí a párkrát se s Dakotou Johnson dostane i, ehm, do akce. A v jedné směšně dlouhé scéně dokonce předvede pár sexy jogínských pozic v soukromé posilovně, kde jeho vyrýsovaná muskulatura teprve vynikne. Takže pokud víc vědět nepotřebujete, utíkejte do kina.

Všichni ostatní ale čtěte dál. Dakota se odhaluje taky, jenže zmlsanému pánskému publiku přece jen nemá tolik co nabídnout. Mezi oběma hlavními hrdiny navíc stejně jako v jedničce moc nefunguje chemie. A momentů, kdy se v sále skutečně zasmějete (přestože to tak tvůrce určitě nechtěli), je celá řada. Což je u erotického thrilleru, který se snaží svou temnotu dokázat už v názvu, docela problém.

Vrcholem je pak moment, kterým vám sice trochu prozradíme děj, ale vážně to nevadí. S Christianem se totiž před koncem filmu zřítí vrtulník a nešťastná Anastasia přemítá, co se s ním asi stalo. Diváka ale scenáristi v napětí moc dlouho neudrží, protože se po dvou minutách rozletí dveře a ošlehaný milionář přichází domů. Jak se tam tak rychle dostal? Proč ho neošetřují v nemocnici? A co se přesně stalo? Na ničem z toho nezáleží, on si totiž musí jít padnout do náruče se svou milovanou. Což je sice efektní, ale z hlediska děje zcela zbytečné.

Příběhově se jedná o čiré zoufalství a nečekejte, že se cokoli stane. Christian i Anastasia se chovají úplně nelogicky a o jakémkoli vývoji postav nemůže být řeč. Pouze tentokrát nejde jen o jejich vzájemné tokání, nýbrž se objeví i pár zloduchů z minulosti, kteří chtějí šťastně zaláskovanému párečku trochu zatopit. Jenže nezatopí. Možná ve trojce, která přijde bohužel už za rok, a snad celou pochybnou trilogii uzavře. Pokud vás totiž nepřesvědčilo lákadlo z úvodu, nemáte jediný důvod tuhle lacinou a ve všech ohledech nefunkční parodii na film vidět.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!