Režisér Avengers opustil svůj nový komiksový film. Co se stalo?

Obletovaný Joss Whedon se do Gothamu nakonec nevydá.
Avengers
Avengers
Marvel Studios

reklama

Joss Whedon, oblíbený tvůrce seriálů Buffy a Firefly, prorazil v roce 2012 do Hollywoodu. Jeho Avengers byli obrovským hitem a s Avengers 2 také překonal miliardové tržby. Všichni tak napjatě očekávali Whedonův další film, jímž měla být sólovka konkurenční superhrdinky Batgirl.

Barbara Gordon, dcera slavného komisaře z Gothamu, by si konečně oblékla netopýří kápi ve vlastním filmu (zatím tak učinila jen v týmovce Batman a Robin). Whedon teď ale Batgirl opustil, jelikož prý nedokázal vymyslet pořádný příběh.

Komisař Gordon a Batgirl
Autor: DC Comics Komisař Gordon a Batgirl

Že vám to přijde trochu divné? Nejste sami. Za Whedonův odchod totiž můžou spíš jiné okolnosti, zejména kauza s jeho bývalou manželkou, která Whedona nařkla z dlouhodobé nevěry. Ve druhé řadě tu pak máme fakt, že se po Wonder Woman bojuje za to, aby filmy o superhrdinkách režírovaly ženy. A zatřetí nelze ignorovat, že Whedon přetáčel loňskou Ligu spravedlnosti, která si v kinech vedla tak špatně, že se přestalo chystat její pokračování.

Netopýří filmy na tom tedy nejsou moc dobře. Sólovku Batman sice připravuje Matt Reeves (Válka o planetu opic), stále však neznáme datum premiéry. Sólovku Batmanova sidekicka Nightwinga má točit Chris McKay (LEGO Batman), momentálně to ale vypadá, že se jí nedočkáme zrovna brzy. No a Batgirl teď nejspíš poputuje k ledu, protože film tlačil dopředu hlavně Whedon, bez kterého se celý projekt vrací do bodu nula.

Joss Whedon na place Avengers
Autor: Marvel Studios Joss Whedon na place Avengers

Je ohromná škoda, že se Batman a spol. takhle „flákají“. Moc nosnějších superhrdinů totiž u DC nemají a zrovna téhle partě by celovečerní dobrodružství náramně slušelo. Když to jde v komiksech, v animácích a ve videohrách, proč ne i na velkém plátně?

reklama

reklama