Riddick 4: Tady je všechno, co víme o nové akční sci-fi s Vinem Dieselem

Vznikne Riddick 4? Vin Diesel neustále opakuje, že je další díl oblíbené sci-fi ságy za rohem.
Riddick
Riddick
Universal pictures

reklama

Vin Diesel si možná vydobyl globální slávu díky sérii Rychle a zběsile, jeho kariéru nicméně rozjela sága o kosmickém drsňákovi Riddickovi, jejíž třetí díl dorazí na Prima COOL ve čtvrtek večer. V poslední době se přitom stále hlasitěji šušká o možném natočení čtvrtého dílu. Co všechno o něm tedy víme?

Vin Diesel hrál Riddicka celkem ve třech filmech, jejichž pojmenování je ještě obskurnější než v případě rychlé a zběsilé série: Černočerná tma, Riddick: Kronika temna, a (třetí) Riddick. Už dlouho se mluví o nápadu na čtvrtý díl s pracovním názvem Riddick 4: Furya. Server Gamesradar se na to po delší době zeptal samotného Vina a jeho odpověď je mírně povzbuzující.

„Je to zábavná náhoda, protože mám na sobě zrovna tričko Furyion,“ řekl Vin s odkazem na identitu Riddickova kosmického národa. „David Twohy napsal skvělý scénář. Je jen otázkou času, než budeme mít možnost ho realizovat. Myslím, že se bude natáčet v Austrálii.“

Riddick 4 a 5

V minulosti Vin sliboval hned dvě pokračování, z nichž jedno by se odehrávalo v éterické dimenzi Underverse, kam mířili Necromongeři ve druhém díle ságy. Vin tuhle dimenzi prezentoval jako způsob, jakým se dá dostat do Furye – takže je možné, že se Underverse objeví v nějaké redukované verzi ve čtyřce a pořádně se probere až v pětce.

„Skutečná otázka zní: Je (cesta skrze Underverse) obousměrná, nebo jen jednosměrná?“ naznačil v minulosti režisér a scenárista všech Riddicků David Twohy s odkazem na underversovskou část zápletky.

Scénář Riddicka 4 vznikal od roku 2013 a oficiálně se dokončil teprve v roce 2020. Film počítá stejně jako trojka s dospěláckým eRkovým ratingem. Krom něj by však Diesel chtěl výhledově (čti: nikdy se to nemusí stát) vypustit ven i dva další projekty: novou hru a nový seriál.

Riddick v televizi a na počítači

V Riddickově světě se odehrával i prequel Černočerné tmy jménem Riddick: Escape From Butcher Bay, který byl na svou dobu překvapivě dobrým titulem – zvláště uvážíme-li, jak hry podle filmů obvykle vypadají. Vin zmínil, že by sice rád dohlédl na nové pokračování, ale vše se odvíjí od čtvrtého filmu. V ideálním případě by jej hra doprovodila a odvyprávěla část hluchých míst.

Již v roce 2015 Vin také zmínil, že pro kanál Syfy připravuje seriál Merc City, který však od té doby jaksi zapadl. Je tedy stále velkou neznámou, jak na tom další pokračování Riddickova příběhu – ať už ve filmovém, herním, či televizním provedení – nakonec bude.

Riddick začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!