Robert Downey Jr. končí jako Iron Man. Bude hrát Green Lanterna! (apríl)

Comicsový zelenáč se vrací!
Iron Man Green Lantern
Iron Man Green Lantern
Marvel Studios/Warner Bros.

Ještě před pár lety byl kvůli drogové závislosti hercem, s nímž nechtěl nikdo spolupracovat. Dnes patří mezi nejúspěšnější hollywoodské hvězdy. Za velký návrat Roberta Downeyho Jr. může především úspěch comicsů Iron Man a Avengers a už za pár dní ho v roli miliardáře Tonyho Starka uvidíme znovu ve filmu Captain America: Občanská válka. Podle všeho se tady s diváky jako Iron Man rozloučí, vypadá to však, že bez comicsů Downey být nedokáže a zdá se, že by na sebe mohl obléct další superhrdinský kostým.

Super LOTR

GALERIE: 10 herců z Pána prstenů a Hobita v komiksových filmech od Marvelu!

Momentálně jedná se studiem Warner Bros. o tom, že by se stal comicsovým Green Lanternem. Hrdina, který není v Česku příliš známý, patří za mořem mezi nejpopulárnější comicsové postavy. A sám Downey je jeho ohromným příznivcem. „Jsem nešťastný z toho, jak to napoprvé s Green Lanternem dopadlo. Ryan Reynolds ho úmyslně sabotoval, jen aby se mohl stát Deadpoolem! Dokonce ani nechodil oblečený na plac, a tak mu museli ten hnusný zelený kostým digitálně přidělat. Je na čase to změnit,“ podotýká Downey.

Zahrát by si měl Hala Jordana, pilota, jemuž umírající mimozemšťan věnoval prsten, který mu dává nadlidské schopnosti. Hal může létat a doslova vykouzlit cokoliv, na co pomyslí a dovede ovládat fyzikální síly. Z obyčejného člověka se pak stane člen Green Lantern Corps., vesmírné policie.

Flash Batman Superman

VYSVĚTLENÍ: Co znamená snová scéna z Batman vs. Superman? A co konec?

Downey si po Iron Manovi, který působil až na výjimky na Zemi a byl vlastně jen obyčejným člověkem v obrněném obleku, chce údajně zahrát ve filmu, jenž by měl blíž ke sci-fi. Poslední filmová verze z roku 2011, v níž si zahrál zmíněný Ryan Reynolds, však u kritiků i diváků propadla, pro Downeyho to ovšem není problém. Rád by Green Lanterna dotáhl co do popularity zelených postaviček nad Rákosníčka s Yodou.

reklama