Robert Pattinson je nový Batman! Komu hvězda Stmívání a Harryho Pottera roli vyfoukla?

Je rozhodnuto, Robert Pattinson si opravdu navlékne batmanovskou kápi.
Robert Pattinson je nový Batman
Robert Pattinson je nový Batman
eOne Films/Warner Bros.

reklama

Před dvěma týdny se vynořily zvěsti, že Robert Pattinson získal roli Batmana, studio ani on samotný to však nepotvrdili. Záhy se ukázalo, že Pattinson roli opravdu ještě nemá – byl jen jedním z nejžhavějších kandidátů. To se teď ale konečně změnilo, jelikož Pattinson při kamerových zkouškách trumfnul Nicholase Houlta (Beast z X-Menů) a oficiálně se promění v Bruce Waynea.

Internet samozřejmě tyhle zprávy nenese zrovna lehce, jelikož se Pattinson proslavil hlavně dekádu starou ságou Stmívání (a zahrál si třeba Cedrica Diggoryho ve čtvrtém Harrym Potterovi). Od té doby se však objevil v několika výborných filmech (Ztracené město Z, Dobrý časy), kde jasně ukázal, že nechal upíra Edwarda dávno za sebou. Momentálně navíc sbírá chválu za černobílé drama The Lighthouse a uvidíme ho v novém špiónském akčňáku Tenet od Christophera Nolana (ano, toho Nolana, co natočil milovanou batmanovskou trilogii!), takže se očividně posunul o několik úrovní dál.

Kdy se Pattinson ukáže v netopýří kápi? Zbrusu nová trilogie s mladším Brucem Wayneym se rozjede 24. června 2021. Scénář a režii má přitom na svědomí Matt Reeves (Úsvit planety opic, Válka o planetu opic), jenž film chystá už od února 2017 a slibuje detektivní a noirové ladění. Snad se tedy všechna ta pozvolná mnohaletá příprava nakonec vyplatí!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!