Byla odhalena sexuální orientace Robina. S kým Batmanův parťák vyráží na rande?

Robin šel s pravdou ven a teď už oficiálně patří k LGBT+ komiksovým hrdinům.
Ve filmech jsme zatím viděli jen Dicka Graysona, druhého Robina
Ve filmech jsme zatím viděli jen Dicka Graysona, druhého Robina
Warner Bros.

reklama

Slavný Robin má za sebou coming out. V novém šestém dílu komiksové série Batman: Urban Legends si totiž vyrazil na rande s mužem a přiznal, že je bisexuál. Stal se tak součástí úzké skupiny komiksových hrdinů, kteří se zařadili mezi LGBT+.

K obratu dojde, když Tim Drake, což je třetí představitel Robina v historii DC Comics, kývne na rande svému starému kamarádovi Bernardu Dowdovi. „Jsem fakt rád, že jsi dorazil domů v pořádku. Hodně jsem přemýšlel o té naší noci – nevím, co to pro mě znamenalo. Ještě ne. Ale rád bych na to přišel,“ řekne Tim po návratu ze společné večeře.

Jeho kamarád Bernard hned pochopí důležitost momentu. Doufal jsem, že to tak bude. Time Drakeu... chceš se mnou jít na rande?“ zeptá se. „Jasně... jasně, myslím, že to chci,“ odpoví představitel maskovaného ochránce Robina, jenž v minulosti chodil se Stephanie Brown aka superhrdinkou jménem Spoiler.

Sociálními sítěmi se hned začala valit lavina reakcí, na které zareagovala i scenáristka komiksu Meghan Fitzmartin. Vysvětlila, jak k tomu došlo: Mluvila jsem Davem Wielgoszem, editorem DC, kam by se měla dál ubírat postava Tima Drakea. Došli jsme k závěru, že si zaslouží příběh o objevení své identity. Po tomhle rozuzlení teď čtenáře určitě zajímá, co bude následovat.

Jedná se o coming out postavy z bližšího Batmanova okruhu po dlouhých patnácti letech, kdy se přiznala Kate Kane neboli Batwoman. „Chtěla jsem vzdát hold skutečnosti, že sexualita je cesta. City, které Tim Drake chová ke Stephanii, byly a jsou stoprocentní, stejně jako k Bernardovi. Prostě v sobě ještě nemá jasno. A taky o tom neumí mluvit... zatím,vysvětlila scenáristka.

Co říkáte na Robinův coming out?

reklama

reklama