Ukradený Rocky: Kauza pokračuje, očerněný Lundgren vrátil Stallonovi úder

Dolph Lundgren konečně vyjasnil, jaká je jeho pozice ve válce o Rockyho mezi Sylvesterem Stallonem a producentem Irwinem Winklerem.
Rocky IV
Rocky IV
United Artists

reklama

Sylvester Stallone je sice tvůrcem i hlavním hereckým představitelem úspěšné boxerské franšízy Rocky, ale není majitelem práv. Ta vlastní čtyřiadevadesátiletý producent Irwin Winkler a jeho potomci. Když se tedy Stallone nedávno dozvěděl, že Winkler bez jeho vědomí chystá nový spin-off o osudu ruského bijce Ivana Draga, rozzuřil se na sociálních sítích.

Winklera a jeho potomky označil za ubohé, hloupé a nenasytné a omluvil se všem fanouškům, že jím vytvořené postavy z Rockyho jsou zneužívány takovými parazity. V závěru sice vyjádřil respekt k představiteli Draga Dolphu Lundgrenovi, ale zároveň se ohradil: „NIKDY mi neřekl o tom, co se děje za mými zády s postavou, kterou jsem vytvořil pro něj!!! OPRAVDOVÍ PŘÁTELÉ jsou vzácnější než zlato.“

Dolph Lundgren po několika dnech mlčení konečně přišel na Instagramu s odpovědí: „Jen abych vyjasnil věci okolo možného spin-offu s názvem Drago. Neexistuje žádný schválený scénář, nejsou uzavřeny žádné dohody, ani není režisér a dosud jsem žil v přesvědčení, že byl do všeho zapojený můj přítel Sly Stallone jako producent, nebo dokonce jako herec. Minulý týden došlo k úniku informací do tisku, což vnímám jako nešťastné. Aktuálně jsem s panem Balboou v kontaktu, takže fanoušci můžou zůstat v klidu. A to je asi tak vše.“

Z diplomaticky formulovaného vyjádření je jasné, jak Lundgrena netěší, že se stal součástí sporu, zároveň si však chce nechat otevřená vrátka. Fanoušci Rockyho mezitím odstartovali on-line petici pro navrácení kreativní kontroly Stallonemu – a to nad celou franšízou, tedy včetně navazující série Creed, jejíž třetí díl (první bez Rockyho) dorazí do kin na jaře 2023.

Co říkáte na Lundgrenovo vyjádření?

Zdroj: ActionNewz

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!