Vrátil by se Rupert Grint jako Ron Weasley? Tady je jeho odpověď

Slavný představitel Rona Weasleyho promluvil o svém možném návratu do Bradavic.
Hlavní hrdinové filmové série Harry Potter
Hlavní hrdinové filmové série Harry Potter
Warner Bros.

reklama

Kouzelnický svět Harryho Pottera je v úzkých. Navazující série Fantastická zvířata se nechytla u kritiků ani diváků a je prakticky jisté, že ani nebude dokončena. Filmové studio Warner Bros. tak intenzivně přemýšlí, jak slavnou značku oživit – a velmi lákavou možností je samozřejmě návrat původní sestavy.

Přímo se nabízí adaptace divadelní hry (a později i „knihy“) Harry Potter a prokleté dítě, která je přímým pokračováním hlavní dějové linky. Vypráví o již dospělém Harrym, Hermioně a Ronovi a taky o jejich dětech, které nastupují na studia do Bradavic. Jenže problémem byl dosud nezájem Daniela Radcliffea (Harry) a Emmy Watson (Hermiona). Už dříve se vyjádřili, že za Potterem udělali tlustou čáru a chtějí své kariéry posouvat jiným směrem.

Trošku jinak však možný návrat vnímá Rupert Grint, představitel Rona Weasleyho. V rozhovoru pro pořad This Morning prohlásil: „Myslím, že kdyby se to správně načasovalo a všichni ostatní by taky chtěli, určitě bych do toho šel. Je to postava, která je pro mě důležitá. Vyrostl jsem s ní a svým způsobem jsem splynuli.“ 

Optimistickým pohledem můžou jeho slova naznačovat, že už probíhá první oťukávání a že by se ústřední trojice možná dala obměkčit. Daniel Radcliffe ani Emma Watson si však na nezájem filmařů stěžovat nemohou a to samé platí i pro Grinta. Toho si oblíbil známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení, Vyvolený, Rozpolcený) a obsadil ho do hlavní role seriálu Servant i do chystaného a hodně zajímavě vypadajícího celovečeráku Někdo klepe na dveře. Ten startuje v českých kinech už 2. února 2023.

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!