Russell Crowe potěšil fanoušky Gladiátora fotkou z rodinného výletu

Herecká ikona dokazuje, že na legendárního Gladiátora myslí i po mnoha letech.
Russell Crowe ve filmu Gladiátor
Russell Crowe ve filmu Gladiátor
Universal pictures

reklama

Russell Crowe navštívil místo, které je úzce spojeno s vrcholem jeho herecké kariéry. Ano, hádáte správně, jde o Řím, přezdívaný též jako věčné město. Odehrává se v něm totiž podstatná část historického spektáklu Gladiátor (2000) od režiséra Ridleyho Scotta. Právě v něm Crowe ztvárnil hlavní roli Maxima.

„Vzal jsem děcka, aby si prohlédla můj starý kancl,“ vtipkuje Crowe v aktuálním tweetu s fotkou z Kolosea – nejslavnější a stále stojící gladiátorské arény v centru Říma. Na snímku je taky jeho přítelkyně Britney Theriot (31) nebo synové Charles (18) a Tennyson (16). Fanoušci v komentářích obratem vtipně reagovali variací legendární hlášky: „Copak se nebavili?“

Crowe ve slavném filmu ztvárnil podvedeného římského generála, jemuž vyvraždí rodinu a uvrhnou ho do vyhnanství. Maximus se však skrze gladiátorské arény probojuje až do Říma, aby mohl konfrontovat zrádného panovníka Commoda (Joaquin Phoenix) a dosáhl pomsty. Crowe za roli nakonec získal Oscara. Stejnou sošku pak film získal i v nejprestižnější kategorii Film roku.

Poslední dobou se vážně mluví o druhém díle Gladiátora, do něhož je připraven naskočit i Crowe, ačkoli jeho postava na konci původního filmu zemřela. S tím se však dá různým způsobem pracovat. Crowe řekl, že by klidně mohl hrát úplně jinou postavu.

Joaquin Phoenix a Russell Crowe ve filmu Gladiátor
Autor: Universal pictures Joaquin Phoenix a Russell Crowe ve filmu Gladiátor

Režisér Ridley Scott prohlásil, že má v rukou hotový scénář. „Až dotočím Napoleona, můžu se vrhnout na druhého Gladiátora,“ řekl magazínu Empire. Slavného francouzského císaře a vojevůdce Napoleona přitom hraje stejný herec, který hrál toho římského v Gladiátorovi, tedy Joaquin Phoenix.

Věříte, že je druhý Gladiátor skutečně na cestě a že by se v něm mohla znovu potkat trojice Scott, Crowe a Phoenix?

Zdroj: Metro.uk

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!