Rychle a zběsile 10 v ohrožení? Režisér slíbil nejlepší díl, ihned po začátku natáčení ale odešel

Nečekané rozloučení s režisérem znamená pro akční sérii Rychle a zběsile vážné komplikace.
Rychle a zběsile
Rychle a zběsile
Universal pictures

reklama

Pouhý týden po začátku natáčení přišlo desáté Rychle a zběsile o režiséra Justina Lina, který přitom ještě před několika dny v instagramovém vzkazu (viz níže) sliboval fanouškům, že natočí nejlepší díl série. Jeho odchod by se dal označit za rychlý, zběsilý a hodně nečekaný. Filmové studio Universal teď bude muset stejně rychle najít vhodnou náhradu.

„S podporou Universalu jsem udělal složité rozhodnutí, odstoupit jako režisér Fast X a zůstat u projektu pouze jako producent. Během deseti let a pěti filmů se nám povedlo zachytit ty nejlepší herce, kaskadérské kousky a parádní automobilové honičky. Z osobního pohledu dítěte asijských migrantů jsem hrdý na to, že jsem vybudoval nejvíce etnicky různorodou sérii v historii kinematografie. Budu navždy vděčný úžasným hercům, štábu i studiu za jejich podporu a že mě přivítali do Fast rodiny,“ zní v oficiálním twitterovém vzkazu režiséra, který je zároveň spoluautorem scénáře.

Podle informací magazínu Hollywood Reporter už studio shání náhradu a mezi hlavními kandidáty jsou režiséři David Leitch (John Wick, Deadpool 2, Hobbs a Shaw) a F. Gary Gray (Straight Outta Compton, Rychle a zběsile 8, Vyjednavač). Leitch však momentálně natáčí novou filmovou adaptaci osmdesátkového akčního seriálu The Fall Guy s Ryanem Goslingem v hlavní roli, zatímco Gray by měl být na place thrilleru Lift.

Co stojí za náhlým odchodem Justina Lina? Mluví se o tom, že jde o spory s lídrem série Vinem Dieselem, který má neustálou potřebu kontrolovat celé natáčení a mluvit ostatním do práce. Právě kvůli tomu už řady Rychle a zběsile opustil třeba Dwayne Johnson, jenž utekl ke spin-offu Hobbs a Shaw s Jasonem Stathamem.

Desátý díl, který bude první polovinou finále celé série, má naplánovanou premiéru na 18. května 2023 – a podle magazínu Deadline si studio zatím nepřipouští odklad. Pokud se však nepodaří rychle obnovit natáčení, zbylé dva díly série (Rychle a zběsile 11 se chystá na rok 2024) se zřejmě budou muset posunout.

Co říkáte na náhlý odchod veterána série?

Zdroj: The Playlist

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!