Samuel L. Jackson drsně zareagoval na Tarantina. Filmy s Avengers obhájil nezpochybnitelným argumentem

Dlouholetí filmoví parťáci si na dálku vyměnili názory. Jejich pohled na aktuálně největší fenomén světové kinematografie se razantně liší.
Samuel L. Jackson jako Nick Fury
Samuel L. Jackson jako Nick Fury
Marvel Studios

reklama

Oba pojí přátelství i dlouholetá spolupráce. Quentin Tarantino obsadil Samuela L. Jacksona do mnoha svých filmů jako Pulp Fuction, Nespoutaný Django, Jackie Brown nebo Osm hrozných. Režisérovi kultovních pecek se však nelíbí marvelizace Hollywoodu, zatímco Jackson je její součástí v roli komiksového Nicka Furyho.

Tarantino nedávno řekl, že se mnoho dnešních filmařů nemůže dočkat chvíle, kdy supehrdinské filmy ztratí na popularitě a filmová studia začnou dávat peníze na více různorodějších projektů. V podcastu 2 Bears, 1 Cave pak prohlásil, že herci z marvelovek pro něj nejsou filmovými hvězdami, protože hlavním tahákem pro diváky nejsou oni, ale hrdinové, které představují.

Samuel L. Jackson a Quentin Tarantino ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Autor: Miramax Films Samuel L. Jackson a Quentin Tarantino ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Na jeho slova pro magazín Entertainment Weekly zareagoval právě Samuel L. Jackson. A vidí to zásadně jinak, což ukázal na příkladu zesnulého Chadwicka Bosemana: „Musíte být solidní herec, abyste ty postavy dokázali zahrát přesvědčivě. A není snad známkou herecké slávy, že dokážete dostat zadky diváků do sedaček kin? Tak o čem to mluvíme? Pro mě není sporu o tom, že jsou ti herci filmovými hvězdami. Chadwick Boseman je Black Panther. A je bez debat, že je filmovou hvězdou.“

Který pohled je vám bližší? Ten Tarantinův, nebo Jacksonův?

Zdroj: Entertainment Weekly

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!