Šéf Marvelu prozradil, kterého záporáka z Iron Mana by nechal vzkřísit

Taky byste mu dopřáli návrat?
Iron Man
Iron Man
Marvel Studios

reklama

Jeff Bridges a marvelácký kápo Kevin Feige se nečekaně rozpovídali o Bridgesově roli v prvním Iron Manovi. Zákeřný byznysmen Obadian Stane, jenž se ve filmu "proměnil" v Iron Mongera, byl původně jen sekundárním záporákem, který přihrával Mandarinovi. Změny ve scénáři z něj ale nakonec udělaly Tonyho hlavní nemesis a Mandarin se pošetřil až do třetího dílu.

Jeff Bridges jako komiksový padouch Iron Monger
Autor: Marvel Studios Jeff Bridges jako komiksový padouch Iron Monger

Stane měl jako vedlejší postava film původně přežít. Jeho povýšení ale zapříčinilo, že se dostal do třetího aktu, v němž ho Tony porazil a celý duel vyústil Staneovým pádem do explodujícího reaktoru. Bridges z tohohle vývoje nebyl dvakrát nadšený. Nemohl se totiž vrátit ve druhém díle, a Marvel tak přišel o schopnou hereckou posilu.

Jak to se Stanem vypadá nyní, po dlouhých devíti letech? Pokud se tajně nemihne ve třetích Avengers (třeba ve flashbacku nebo něčí vizi), reálně se samozřejmě nic nerýsuje. Feige nicméně přiznal, že by se jeho návratu za správných okolností nebránil, takže dal Bridgesovi jiskřičku naděje.

Myslíte, že by měl Stane vstát z mrtvých? Anebo jste rádi, že vydržel pouze jeden film? Ať už se přikláníte kamkoliv, pro Tonyho by byl jeho comeback bez pochyby solidní šok!

reklama

reklama