Seřadili jsme filmy s X-Meny od nejlepšího po nejhorší! Souhlasíte?

Jaký je váš favorit?
X-Men: První třída - upoutávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V pondělí ve 20.15 začíná na Prima MAX jedna z nejlepších komiksovek, X-Men: První třída! Kříženec bondovky a superhrdinského filmu je díky svému zasazení do 60. let otvírákem do světa X-Menů, zároveň přitom jde také o jeden z nejlepších filmů této série obecně. Ukázalo to naše seřazení devatera dílů této ságy od nejhoršího po nejlepší.

9) X-Men Origins: Wolverine (2009)

Měl to být zakládající díl nové série spin-off filmů, nakonec však Wolverine platil za nemastnou neslanou blbinu, která svět nejvíce pobavila uniklou pracovní verzí filmu s rozdělanými triky.

X-Men Origins: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine
20th Century Fox

8) X-Men: Apokalypsa (2016)

Skoro na chvostu seznamu paradoxně skočila i loňská Apokalypsa, jíž vyvrcholila „prequelová“ trilogie započatá právě První třídou. Průměrně napsaný film sice čas od času ukáže fajn scénu, ve výsledku je však až příliš roztáhlou fanfiction s mizerným finále.

X-Men: Apocalypse
X-Men: Apocalypse
20th Century Fox

7) X-Men: Poslední vzdor (2006)

Třetí díly to mají v rámci x-menovské série obecně notně těžké – neslavně totiž dopadl i Poslední vzdor, oficiálně třetí díl série. Nejen trapná domnělá smrt Profesora X, ale i antiklimatické finále nakonec sérii skoro nadobro pohřbily. Ještě že přišly prequely...

X-Men: Poslední vzdor
X-Men: Poslední vzdor
20th Century Fox

6) Wolverine (2013)

Druhý Wolverinův pokus o samostatný film nám před čtyřmi lety ukázal, jak by to vypadalo, kdyby "Rosomák" přišel o svou regeneraci, zakoukal se do Japonska a pak si vše zase rozmyslel. Nebylo to otřesné, ale ani nikterak nadprůměrné…

Wolverine
Wolverine
20th Century Fox

5) X-Men (2000)

Otec zakladatel série se nachází zhruba uprostřed seznamu. Na svou dobu nebyla jednička X-Menů nikterak špatná, oproti dnešku však již postrádá mnohé koření pozdějších nejlepších komiksových bijáků. Z průměru film zvedá vlastně jen přítomnost superkvalitních herců… a Wolverine.

X-Men
X-Men
20th Century Fox

4) X-Men 2 (2003)

Byla to totiž až dvojka z roku 2003, co X-Menům dodalo tu správnou pověst. Úvodní scéna v Bílém domě je asi nejesenciálnějším momentem, kterým začala éra „relativně vážných“ komiksáren! Zbytek zápletky přitom jel jako namazaný blesk a nebál se ani tak atypických nápadů, jako některé z hlavních postav „zabít“…

X-Men 2
X-Men 2
20th Century Fox

3) X-Men: První třída (2011)

Když už se zdálo, že je se sérií X-Men po Posledním vzdoru a nevalném úspěchu Wolverina amen, objevila se První třída. Zasazení do 60. let, ukázání kořenů Profesora X i Magneta a mírná podobnost původním bondovkám tu vlily jménu X-Men do žil takovou porci čerstvé krve, že na to s dojetím vzpomínáme dodnes!

X-Men: První třída
X-Men: První třída
20th Century Fox

2) X-Men: Budoucí minulost (2014)

Trend příjemně pokračoval druhým dílem „prequelové trilogie“, Budoucí minulostí – ta totiž rovněž navázala na původní trilogii, ukázala její terminátorovskou budoucnost a propojila tak obě podsérie dohromady. Mnoho diváků sice story pochopilo až poté, co si vše zakreslili do diagramu, tím více ale Budoucí minulost odměnila své dlouhodobé fanoušky.

X-Men: Budoucí minulost
X-Men: Budoucí minulost
20th Century Fox

1) Logan (2017)

Zdaleka nejvyšší kladné ohlasy však trochu překvapivě získal letošní Logan! Nejenže tím film paradoxně zcela zlomil prokletí wolverinovských filmů, ale navíc předběhl i všechny ostatní x-menovské bijáky! Dojemná a nostalgická (snad) definitivní tečka za původní ságou si ale chválu rozhodně zasloužila.

Logan
Logan
20th Century Fox

Bonus: Deadpool (2016)

Je Deadpool x-menovským filmem? I když v bijáku mutanti vystupují, popravdě úplně nevíme – jeho styl je natolik odlišný, že bychom tohoto levobočka nejspíše odsunuli trochu stranou. Právě proto je ostatně tak zábavný! Necháváme ho tu proto čistě jako bonusovou připomínku, co vše X-Meni dali světu.

Deadpool
Deadpool
20th Century Fox

X-Men: První třída začíná v úterý ve 20.15 na Prima MAX.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama