Špičkový start nového Avengera: První reakce na Shang-Chiho jsou velkým překvapením

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech si navzdory nepříliš atraktivní kampani připisuje velmi nadšené zámořské ohlasy. Co se chválí nejvíc?
Jaká bude nová marvelovka Shang-Chi a legenda o deseti prstenech?
Jaká bude nová marvelovka Shang-Chi a legenda o deseti prstenech?
Marvel Studios

reklama

Tak se nám ta komiksová horská dráha zase pěkně rozjíždí. Po odkladech natáčení i uvádění filmů do kin jsme se v poslední době dočkali hned několika zajímavých komiksových snímků, které stojí za pozornost. Black Widow navzdory silnému námětu přišla přece jen trochu pozdě a v posledních dnech na sebe upozorňuje spíše žalobou Scarlett Johansson vůči studiu Disney. Zato nový Sebevražedný oddíl z konkurenční stáje DC sklízí chválu. Nyní se však zdá, že titul nejlepšího komiksového filmu možná bude muset přenechat další marvelovské novince.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech – to je název očekávaného hitu, kterým se Marvel pokusí prorazit hlavně na asijských trzích. Titulní hrdina Shang-Chi se totiž pyšní čínským původem, a i velká část zbytku ansámblu je asijského původu. Přitom dosavadní ukázky příliš nadšení nebudily a více pozornosti si získala velkohubá prohlášení hlavní herecké tváře jménem Simu Liu a jeho kolegů, podle nichž se jedná o podceňovaný projekt, který všem vyrazí dech. První zámořské reakce jim však překvapivě dávají za pravdu.

Američtí kritici oceňují především to, jak Shang-Chiho origin otevírá dveře do zcela nové části marvelovského univerza. Příběh, jehož zákoutí trailery dosud příliš nezdůrazňovaly, si prý nechává řadu es v rukávu. Obzvláště vydařené jsou prý i akční scény, oproti jiným komiksovkám obohacené o asijská bojová umění, a to v kvalitě, kterou jsme už nějakou dobu neviděli.

Aby té pozitivity nebylo málo, chválu sklízí i samotný Simu Liu, jehož hrdina má obstát jak v bojových sekvencích, tak i v nezbytném útoku na naše emoce. Film totiž není jen příběhem otce a syna, jak by se podle ukázek mohlo zdát, nýbrž se jedná o plnokrevné rodinné drama, což je pro Marvel velká premiéra.

Zatím to tedy vypadá, že se Shang-Chi jakožto budoucí Avenger uvedl více než povedeně a mohl by v září dost lidí překvapit.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!