Seřadili jsme 7 komiksů Sin City od nejlepšího po nejhorší

Jak dobře znáte předlohu filmového Města hříchu?
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil
Dimension Films

reklama

Druhý výlet do Města hříchu je tu – Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil, začíná na Prima COOL už v sobotu ve 22.35. Snímek v sobě shrnuje druhou várku nejpodstatnějších povídek a příběhů z hlavy Franka Millera, původního autora komiksového Sin City, a když už jsme tak v tom, rovnou jsme sesumírovali i kvalitu jeho komiksů! 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil - upoutávka

07) Rodinné hodnoty

Příběh o tom, jak Dwight a Miho vyšetřují vraždy v nešťastné restauraci, trpí především na nezajímavou pointu. Story samotná vás sice zaháčkuje, na jejím konci však nečeká žádná výraznější odměna. 

Sin City: Family Values
Autor: Dark Horse Comics Sin City: Family Values

06) Chlast, děvky a bouchačky 

To naopak v povídkové kolekci Chlast, děvky a bouchačky je příběhů až až. A většina není špatná! Jenže srdce Sin City patří hlavně postavám, které mají čas růst a dostat se vám pod kůži. A to zkrátka podobné plato jednohubek, jakkoliv šmakózních, nemůže nabídnout. 

Sin City: Booze, Broads, & Bullets
Autor: Dark Horse Comics Sin City: Booze, Broads, & Bullets

05) Velká tučná zabijačka

Jedeme do hlavní ligy! Seřadit ty nejlepší příběhy z Města hříchu není snadné – na chvost bychom přesto umístili zápletku obsahující Dwighta, armádu prostitutek a pořádně krvavou poslední bitvu. Důvod? Příliš veselý konec. Když se nad tím zamyslíte, Sin City obvykle nekončí (a ani nemá) na pozitivní notě. A má to svůj důvod. 

Sin City: The Big Fat Kill
Autor: Dark Horse Comics Sin City: The Big Fat Kill

04) Ten žlutej parchant

Maniakální záporák, vražda milované ženštiny a jedna dlouhá cesta za pomstou – tahle story má vše, co si lze od Sin City jen přát! Hartiganova krasojízda se ocitá na 4. místě snad jenom pro příliš hutnou přemíru klišé. Příběhy nezkorumpovaných poldů už přece jenom známe jako abecedu. 

Sin City: That Yellow Bastard
Autor: Dark Horse Comics Sin City: That Yellow Bastard

03) Ženská, pro kterou bych vraždil

První Dwightova story (v komiksu, nikoliv ve filmu) byla zároveň i jeho nejlepší, a to díky jejím mnoha smysl dávajícím zvratům! Vše se veze zejména na parádní záporačce ve formě Dwightovy bejvalky, která potřebuje pomoc – ale ne takovou, jakou asi Dwight očekává. Příběh je nevypočitatelný až do svého finále, a i proto je fajn, že právě tato story tvoří základ druhého filmového Sin City. 

A Dame to Kill For
Autor: Dark Horse Comics A Dame to Kill For

02) Pekelná jízda

I když má i Pekelná jízda poměrně... pozitivní finále, nabízí po čertech plnokrevnou pestrost příchutí! V příběhu bývalého veterána a nynějšího umělce najdeme kus detektivky, kus konspirace a pořádnou porci lásky. Pekelnou jízdu navíc zpestřila i barevnější verze kresby. V důsledku se tu tak nabízí typický epos snažící se o ultimátní vystihnutí atmosféry Sin City – a náramně se mu to daří.

Sin City: Hell and Back
Autor: Dark Horse Comics Sin City: Hell and Back

01) Drsný sbohem

Ještě výše však stojí vůbec první příběh ze Sin City, Marvova story o pomstě za prostitutku, kterou vlastně ani pořádně neznal, jež ho zavede pořádně hluboko do zápasu s korupcí v Sin City. Cyničnost by se tu dala krájet a Drsný sbohem vlastně funguje dokonale i navzdory své jednoduchosti. Jde zkrátka o kondenzát atmosféry Sin City se vším dobrým, proč tohle jméno vešlo ve známost! 

Sin City: The Hard Goodbye
Autor: Dark Horse Comics Sin City: The Hard Goodbye

Filmová dvojka Sin City začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.35.

reklama

reklama