6 školních komedií, ve kterých jde jenom o to jedno

Filmy, co dělaj dobře mně i tobě...
Probudím se zase včera
Probudím se zase včera
IFC Films

reklama

V sobotu večer dorazí na COOL teenagerská sci-fi komedie Probudím se zase včera. Její hlavní hrdina Rob se snaží ulovit dívku svých snů, brání mu v tom ale kletba, která ho při předčasném vyvrcholení vrací na začátek klíčového dne. Tvůrci filmu tak vlastně smíchali komediální klasiku na Hromnice o den více s docela obyčejnou středoškolskou komedií o (nedostatku) sexu. Jakou měli při svém snažení konkurenci?

06) Kluci to chtěj taky

Asi netřeba zmiňovat, že to školní komedie o sexu mají… co do kvality poněkud obtížné. Mrzké pudy, na které útočí, sice pobaví, ale vtipy o erekci, ejakulaci anebo vyměšování Oscary stále nevyhrávají. Na chvostu seznamu je tak biják prcičkovské éry, který humor vůči kvalitě vyvážil sice asi nejhůř, ale i přesto si některé jeho scény pamatujeme dodnes.

Kluci to taky chtěj
Autor: Constantin Film Kluci to taky chtěj

05) Superbad

Že to jde i o fous sofistikovaněji, totiž shrnuje o dekádu pozdější Superbad. Jasně, i tady jsou k vidění naprosto šílené scénky, které jsou opět jen o tom, jak přijít ke kýžené interakci s opačným pohlavím. A i tady se blíží maturita, zároveň ale Superbad využívá nostalgičtějších emocí, protože se s příchodem maturity každý z hrdinů vydá vlastním směrem.

Superbad
Autor: Sony Pictures Entertainment Superbad

04) Eurotrip

Jiným řešením je ze školy trochu utéct. Ačkoliv Eurotrip není přímo zasazený do školního prostředí, atmosféra mladých Amíků cestujících po Evropě určitě nejedné nostalgické duši připomene školní výlety. Sex je tu vlastně i tentokrát cílem, byť spíše sekundárním – Scotty si totiž musí před setkáním se svou slečnou jednoduše projet půl Evropy.

Eurotrip
Autor: Dreamworks Eurotrip

03) Sexbomba od vedle

Sexbomba od vedle je vlastně takový slušnější a o fous pravděpodobnější Superbad. Taky tady je k vidění finále střední školy, o to vtipnější, že se tu premiant spustí s bývalou pornoherečkou. Na film s podobným popisem je ale výsledek překvapivě slušňácký a Sexbomba sbírá body i za to, že jde asi o jediný film ze seznamu, který bychom v krajním případě pustili i babičce.

Sexbomba od vedle
Autor: 20th Century Fox Sexbomba od vedle

02) Porky

Existuje mylný dojem, že jsou středoškolské filmy o sexu jen záležitostí post-prcičkovské éry. Porky z 80. let však ukazuje, že je pravda úplně jinde! Ujetý biják o tom, jak se parta teenagerů v 50. letech vzájemně snaží přijít o počestnost (v ústředním baru jménem Porky), dodnes slouží jako zlatý standard kvality toho, jak mimózní gagy a zápletky by měl tenhle žánr nabízet.

Porky
Autor: 20th Century Fox Porky

01) Prci, prci, prcičky

Vítěz může být jen jeden a nejspíš jste ho znali už od počátku. Prcičky nastavily pravidla žánru pro soudobou filmovou generaci a pro mnoho lidí šlo o zásadní film o dospívání. Kdo ví, jak přesně jim Stifler zformoval/pokřivil pohled na randění. Buď jak buď, historický význam Prciček v prezentování toho, jak je střední škola mnohdy nabita hormony až k prasknutí, rozhodně nejde nijak popřít.

Prci, prci, prcičky
Autor: Universal pictures Prci, prci, prcičky

Probudím se zase včera začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:30.

reklama

reklama