Venom skutečně existuje? Internet straší video podivné temné hmoty

Jde snad o šikovný způsob, jak lákat na pokračování komiksové hitovky?
Temná živoucí hmota zaujala hlavně fanoušky Venoma
Temná živoucí hmota zaujala hlavně fanoušky Venoma
Columbia Pictures / Twitter

reklama

Komiksový Venom s Tomem Hardym v hlavní roli byl jedním z nečekaných filmových hitů roku 2018 a do kin už se chystá jeho pokračování. Kvůli koronavirové pandemii sice není jisté, zda to bude v původním říjnovém termínu, fanoušci však už nedočkavě vyhlížejí trailer.

Čekání jim však svým způsobem zkrátilo virální video, které nápadně připomíná černého mimozemského symbionta z komiksu. Podle všeho se však nejedná o žádný chytrý způsob, jak lákat na chystaný film, i když o tom mnoho lidí spekuluje. 

Jde totiž o skutečného tvora - konkrétně menší exemplář pásmovky velké. Je to nečlánkovitý červ - přesněji řečeno druh pásnice - vyskytující se na mořském pobřeží. Má rosolovité a jedovatým slizem potažené elastické tělo, takže když ho stáhne do klubka, působí jako jednolitá černá či tmavě hnědá hmota.

A bývá opravdu hodně dlouhá. Bežně až 15 metrů, ale její nejdelší zaznamenaný exemplář údajně měřil 55 metrů, což z ní dělá nejdelší známý organismus na světě. Jak musela taková pásmovka vypadat v klubku, si radši nechceme představit, ale Venom by ve srovnání vypadal jako ořezávátko.

Aby toho nebylo málo, tak pásmovka je dravá a loví pomocí vychlípitelného chobotu. Po stranách své děsivé hranaté hlavy má až dvacet oči uložených ve dvou řadách.

Slušné, co?

reklama

reklama