Od smrti Heatha Ledgera dnes uplynulo 15 let. Tohle byly jeho nejlepší role

Heath Ledger se nedožil ani třicítky, i tak ale natočil spoustu výborných filmů. Ve kterých před svou smrtí zazářil nejvíc?
Příběh rytíře a Temný rytíř
Příběh rytíře a Temný rytíř
Columbia Pictures/Warner Bros.

reklama

Jen dva herci získali Oscara po své smrti. Prvním byl v roce 1977 Peter Finch, jenž v šedesáti letech zemřel na infarkt, a druhým Heath Ledger, jehož nám přesně před 15 lety sebraly prášky. Osmadvacetiletý představitel Jokera se následně stal věčně mladou ikonou, která nemá daleko k Jamesi Deanovi a Marylin Monroe. A jelikož je dnešní „jubileum“ náramně smutné, rozhodli jsme se vás trochu rozveselit vzpomínkou na Heathovy nejlepší role.

5) Casanova v Casanovovi

Legendární milovník musel být pro Heatha vcelku snadnou rolí. Stačilo mu totiž využít všechen svůj šarm a komediální talent, uvěřitelně se zabouchnout do Sienny Miller (není problém!) – a hned je na světě romance jako víno. Jistě, triky už tehdy krapet skřípaly a neděje se tu nic extra objevného. Pro fanynky Heath Ledgera je ale Casanova nádhernou podívanou, kterých by určitě mohlo vznikat daleko víc.

4) Ennis Del Mar ve Zkrocené hoře

Do Jokera asi nejdiskutovanější Heathova role mu vynesla první oscarovou nominaci. Dnes se na Zkrocenou horu často vzpomíná buď trochu posměšně, anebo vůbec. Ve své době ale šlo o malé zjevení, jelikož filmy o homosexuálních vztazích nebyly zrovna běžným zbožím. Romance se dvěma zamilovanými kovboji se málem stala „povinnou filmovou četbou“. A jak dozajista víte, Heath v ní hrál jako z partesu.

3) Patrick Verona v Deseti důvodech, proč tě nenávidím

Těsně předtím, než začal být Heath po roce 2000 slavný, se objevil ve středoškolské verzi Zkrocení zlé ženy. Shakespearova klasika se tu vměstnala do devadesátkového kabátku, který jí dodal nezpochybnitelný šmrnc. A jak snad uznáte, celé tohle snažení by bylo poloviční, kdyby onu zlou ženu nenaháněl kudrnatý frajírek, jehož podání Can't Take My Eyes Off Of You je málem lepší než originál!

2) William Thatcher v Příběhu rytíře

Pro mnoho lidí byl nejdůležitějším Heathovým filmem Příběh rytíře. Právě tady většina z nás pochopila, že jde o ultimátního sympaťáka, který okouzlí každé dívčí srdéčko a zároveň se dokáže ohánět mečem (nebo dřevcem). Klasický příběh o tom, jak se z neurozené nuly (víceméně) stane šlechtický borec, je navíc prošpikovaný famózní hudbou. Situace z ranku „mám chuť na něco s Heathem“ se tak obvykle řeší DVDčkem Příběhu rytíře.

1) Joker v Temném rytíři

No a to nejlepší si samozřejmě dáme na konec. Jak všichni víme, fenomenální Joker zajistil Heathovi věčnou slávu a nejspíš by z něj udělal vyhledávanou hereckou superhvězdu. Náročná role ale mladého Australana trochu vykolejila a 22. ledna 2008 (tedy několik měsíců po natáčení) se mu stala osudnou. O 13 měsíců později si Heathova rodina došla pro Oscara, který potvrdil, že je Joker nefalšovanou záporáckou ikonou. A navíc se vlastně dá říct, že spustil celou lavinu novodobých padouchů (Loki, Khan, Silva ze Skyfallu), jejichž uvěznění je „nečekanou“ součástí jejich ďábelského plánu...

Ve které roli máte Heatha nejradši vy? Dejte vědět v komentářích!

Zdroj: Autorský text

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!