Nejdrsnější hororová pecka roku? Pekelně zábavný návrat Smrtelného zla má nevídané hodnocení

Film o rodině, kterou fakt nechceš, vlévá do slavné hororové série nové hektolitry krve.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Smrtelné zlo: Probuzení
Warner Bros.

reklama

Sérii Evil Dead snad není třeba představovat, ačkoli v Česku trochu mate svými různými pojmenováními – někdy Lesní duch, jindy Smrtelné zlo nebo prostě jen Evil Dead. Aktuálně se řítí do českých kin jako pátý celovečerák Smrtelné zlo: Probuzení s premiérou 20. dubna 2023. A bude o co stát!

Zámořské kritiky totiž film až nečekaně chválí. Na Rotten Tomatoes má 100 % pozitivních recenzí s výborným průměrným ratingem 8,3/10. Dojem lehce sráží Metacritic, kde je skóre 70/100, což je však na hororovou žánrovku stále velice solidní výsledek. Všichni se shodují, že skvělý výkon předvedl jak režisér Lee Cronin (The Hole in the Ground), tak i představitelky dvou hlavních rolí Lily Sullivan (I Met a Girl, Hrubá kůže) a Alyssa Sutherland (Vikingové, Mlha).

„Smrtelné zlo: Probuzení je zároveň povědomým i osvěžujícím pokračováním, které doručí očekávaný gore se skvěle nadávkovaným humorem, díky kterému je tato série tolik milována,“ píše IGN a dává známku 9/10. Probuzení je prý stejně dobré jako ty nejlepší díly od Sama Raimiho, což je tou nejlepší pozvánkou k návštěvě kina.

Smrtelné zlo: Probuzení
Autor: Warner Bros. Smrtelné zlo: Probuzení

„Nejzvrhlejší a nejvíc extrémní díl série, která je dobře známá pro svou zvrhlost a extrémnost,“ píše Slashfilm v recenzi za 8,5/10. Vyzdvihuje, jak režisér Cronin dokázal vydestilovat látku do ještě koncentrovanější podoby, která je temnější, ale zároveň chvílemi tak absurdně násilná, že divákům nezbude než křičet, nebo se smát. Právě vzbuzování protichůdných emocí je poznávacím znamením dobrého Evil Dead filmu.

Podobně to vidí i na horory specializovaný web Bloody Disgusting. Zdůrazňuje, že snímek stojí samostatně a není přímo navázaný na ostatní, ale velice šikovně na ně odkazuje, sdílí jejich styl a hlavně se mu daří rozšiřovat mytologii: „Výsledek je stejně intenzivní jako u předchůdců. Fantastická dvojice Sullivan a Sutherland – Sutherland obzvlášť! – v kombinaci s ohromným množstvím odkazů k minulosti a nespočtem pohledů na lidské vnitřnosti jsou zárukou pekelné zábavy. Co je nejdůležitější, že otvírá pro franšízu množství možností a naplňuje nadějí, že na příští film snad nebudeme čekat dalších deset let.“  

Zdroj: Rotten Tomatoes 

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!