V nové Sněhurce nebude sedm trpaslíků. Čím je slavná pohádka nahradí a proč?

Disney chce Sněhurku zpracovat trochu jiným, modernějším způsobem.
Peter Dinklage se vyjádřil k novému filmovému zpracování Sněhurky
Peter Dinklage se vyjádřil k novému filmovému zpracování Sněhurky
The Walt Disney Studios / HBO

reklama

Slavný herec Peter Dinklage (Hra o trůny) se vyjádřil velice kriticky k novému filmovému zpracování Sněhurky s Rachel Zegler (West Side Story) v hlavní roli. Překvapilo ho totiž, že se studio Disney rozhodlo adaptovat v hrané podobě příběh, v němž účinkuje sedm trpaslíků.

Dinklage, který sám trpí formou nanismu nazývanou achondroplázie, v podcastu Marca Marona doslova řekl: „Trochu mě zaskočilo, když s hrdostí oznámili, že Sněhurku bude hrát herečka latinskoamerického původu, jenže jaksi zapomněli na to, že jde o příběh Sněhurky a sedmi trpaslíků. To nikoho nenapadlo, co se chystají natočit? Nedává mi to smysl.

Disney byl podle něj sice progresivní ve výběru herečky, pohádka nicméně vypráví „pořádně zpátečnický příběh o sedmi trpaslících, co spolu žijí v jeskyni“. Posteskl si taky, že ani jeho popularita a výběr rolí zřejmě moc nezměnila na vnímání lidí s poruchou růstu jako komických figurek.

Disney však mezitím stihl zareagovat prohlášením pro magazín The Wrap: „Abychom se vyhnuli posilování stereotypů z původního animovaného filmu, zvolili jsme k těmto sedmi postavám jiný přístup, který jsme konzultovali se zástupci komunity nanistů.

Sedmero trpaslíků má být ve filmu spíše sedmerem magických bytostí, které nebudou hrát živí herci. Filmaři pro ně momentálně shání dabéry. Je nicméně otázkou, zda tak zásadní úprava slavné pohádce pomůže anebo uškodí.

Novou verzi Sněhurky režíruje Marc Webb (Amazing SpiderMan, 500 dní se Summer) a v roli Zlé královny se v ní objeví Gal Gadot (Wonder Woman, Red Notice). O hudbu se postarají Benj Pasek a Justin Paul, kteří pracovali třeba na muzikálu La La Land nebo filmu Největší showman. Termín premiéry bude známý až s prvním trailerem, který doufejme odhalí i novou podobu „trpaslíků“.

Co říkáte na změny v nové Sněhurce?

ZDROJ: The Wrap

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!