ŠOK! Star Wars: Rogue One měly mít původně úplně jiný konec. Co v něm bylo?

Spoilery! Pozor, spoilery!
Star Wars: Rogue One měly původně skončit více sluníčkově
Star Wars: Rogue One měly původně skončit více sluníčkově

reklama

Taky vám přišly nové Star Wars nějaké nedopečené - jakoby v nich chyběla spousta scén a některé v nich byly naopak celkem zbytečné? Je dobře známo, že spousta natočeného materiálu skončila ve střižně a některé pasáže se točily znovu a jinak. Režisér filmu Gareth Edwards v rozhovoru pro magazín Empire dokonce prozradil, že film měl mít původně úplně jiný konec.

V původním scénáři oba hlavní hrdinové přežili, misto aby zemřeli v závěru bitvy o Scarif. Edwards si totiž myslel, že by ho studio Disney, které se zaměřuje na rodinnou zábavu, prostě nedovolilo je zabít.

Producenti mu však při čtení scénáře řekli, že vidí jediné východisko pro Jyn a její partu - musí zemřít. Samotného Edwardse jejich reakce překvapila a zeptal se tedy, jestli má od producentů svolení k temnějšímu vyústění. Dostal zelenou a konec přepsal.

Obětování hlavních postav skutečně dává smysl, protože získání plánů Hvězdy smrti by z nich udělalo hrdiny Rebelů a bylo by divné, že se neobjevily nikde ve velitelských pozicích v navazujících Star Wars IV: Nová naděje. Přesto Edwards stále počítal s tím, že natočí alternativní konec, v němž by Jyn a Cassian přežili. Nakonec k tomu nedošlo.

Jde o důkaz odvahy studia Disney nebo spíše ustrašenosti režiséra, který se bál příběh od začátku namířit jasným směrem?

Rogue One: Star Wars Story

Jsou nové Star Wars pecka, nebo zklamání? Na internetu zuří velká bitva, takhle to vidíme my!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!