ŠOK: Tady jsou 4 důkazy, že Sněhurka je ve skutečnosti pokračování Pána prstenů!

Tahle promyšlená teorie má rozhodně něco do sebe!
Sněhurka je pokračování Pána prstenů?
Sněhurka je pokračování Pána prstenů?
New Line Cinema/Disney

reklama

Zdá se to na první pohled jako naprostá hloupost, ale když se nad tím zamyslíte, dává spojení Sněhurky a Pána prstenů smysl snad ve všech ohledech. Teorie žije svým vlastním životem už pěkných pár let a my vám přinášíme souhrn stěžejních bodů, které všechna tvrzení posilují!

1) PŘEDKOVÉ SNĚHURKY JSOU ARAGRON A ARWEN

Všimli jste si, jak úzce je postava Sněhurky spjata s přírodou? Jak dokáže promlouvat se zvířaty, která ji poslouchají a milují? Nepřipadá vám to trochu povědomé? Elfové! Můžeme přidat i to, že elfové z Pána prstenů v písni Varda oslavují „Snow-white“ a hádejte, jak se řekne Sněhurka anglicky? Navíc, úplný začátek příběhu o Berenovi a Luthien ze Silmarilionu začíná popisem královské linie z Numenoru a Gondoru – rty rudé jako růže, vlasy černé jako eben, kůže bělostná. Není pak složité představit si, že Sněhurka je vlastně pra pra pra potomkem Arwen a Aragorna!

Prababička s pravnučkou?
Autor: New Line Cinema/Disney Prababička s pravnučkou?

2) TRPASLÍCI ZE STŘEDOZEMĚ

Další silný argument pro tuto teorii je úzce spjatý s trpaslíky. Nemluvíme teď o vzhledu, trpaslíci budou vždycky trpaslíci, ale o jejich jménech, na nichž si malí rozložití muži tak zakládají. Jistě, v Pánovi prstenů se jmenují honosněji nežli v pohádce o Sněhurce, ale nemyslete si, že Durin, Dvalin nebo Oin neznamená ve skutečnosti… něco trochu jiného. Podle studie o trpasličích jménech od Chestera Nathana Goulda mají tato jména význam mnohem bližší Sněhurce, než byste si mohli myslet. Durin znamená ospalý (Dřímal), Dvalin pro změnu tupý (Šmudla) a Oin je vlastně Stydlín! Chcete víc důkazů?

Trpaslíci se nezdají!
Autor: New Line Cinema/Disney Trpaslíci se nezdají!

3) SEDM TRPASLIČÍCH PRSTENŮ

Trpaslíků bylo sedm, ať už se bavíme o Pánovi prstenů nebo Sněhurce, což je samo o sobě určitým symbolem. Můžeme ale zajít dál s tvrzením, že trpaslíci ze Sněhurky jsou vlastně posledními zástupci své rasy na zemi, kteří přežili své soukmenovce (a změnili si jména). Proč? Protože to jsou TI TRPASLÍCI, kteří měli prsteny a prsteny – jak víme – umí spoustu věcí. Bez ohledu na to, jestli z vás udělají dobrého kováře, nebo vám zaručí neviditelnost, vedlejším účinkem je delší život a to by mohlo pro tuhle sedmičku stačit natolik, aby se na sklonku své existence našli a dožili spolu!

Jsou to poslední trpaslíci ze všech?
Autor: Disney Jsou to poslední trpaslíci ze všech?

4) ZRCADLO, ZRCADLO

A na závěr to nejdůležitější. Nikdy nikdo nevysvětlil, kdo vlastně žije v zrcadle, komu patří ta tvář? Ta, která svádí lidi, možná s nimi i do velké míry manipuluje a vlastně si nikdy nemůžeme být jistí, co udělá příště? Tak kdo by to asi mohl být? Ano!

Sauronovo oko za zrcadlem
Autor: New Line Cinema Sauronovo oko za zrcadlem

A neříkejte, že vás to taky nenapadlo. Bez ohledu na to, že byl prsten moci zničen v Hoře osudu, Sauron si určitě promyslel všechny možné eventuality a „nějak“ přežil. Navíc, schovat se do zrcadla je vlastně jen otázkou času, než Sauron narazí na dalšího monarchu (ahoj, Isildure!), který by podlehl svodům a plnil jeho vůli!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!