Drsná fantasy Solomon Kane se natáčela v České republice. Kde přesně?

Skoro-český středověký film s démony!
Solomon Kane
Solomon Kane
Optimum Releasing

reklama

V neděli večer vás na COOLu rozseká drsná fantasy Solomon Kane. Ačkoliv se tahle vrcholně středověká řežba oficiálně odehrává v Anglii, kde ústřední hrdina bojuje s ďábelskou invazí do naší reality, valná většina filmu se natáčela v jakési… České republice! Které lokace Solomona Kanea můžete u nás navštívit a proč se filmaři vydali do tak exotických krajin? Mrkli jsme na to v našem článku.

Z českých míst si ve filmu zahrály velkou roli hrad Točník, hrad Zvíkov, umělé jeskyně v Pustých Kostelech, dále pak Ralsko, Jevany, Horšovský Týn nebo Bechyně-Zářečí. Některé záběry pak samozřejmě vznikly i v barrandovských ateliérech a v hale továrny TOS Hostivař, kde byl postaveny interiérové kulisy. Platí tedy, že pokud se někdy zvednete z pohovky a vydáte se do jedné z daných lokalit, můžete si kulisy Solomona Kanea obhlédnout na vlastní bulvy.

Přesně popisovat lokace moc nedává smysl, jelikož se často mění scénu ze scény a mezitím se v místě natáčení pendluje prostorem i časem. Vezměte si třeba hrad Zvíkov ležící nedaleko jihočeského Písku. Zvíkov se nachází ve filmově velmi atraktivní krajině na soutoku Otavy s Vltavou. Hrad je přitom vybudován přímo v záhybu obou řek, takže okamžitě vypadá jako skvělá fantasy lokalita a není překvapivé, že byl obdivován dávno předtím, než ho objevili zahraniční filmaři.

Ve filmu vznikly pro Solomona záběry jak z nádvoří, tak i hradeb a podhradí. Dělo se tak pro scény ve filmovém anglickém hradu, bez přesné geolokace byste však měli velký problém i na skutečném Zvíkově poznat, co se kde natáčelo.

Celkově strávili filmaři v Česku 60 ze 62 natáčecích dnů – lze tedy říct, že jde „skoro“ o tuzemský biják! Přesto není Česko jedinou zemí, kterou ve filmu uvidíte. Úplné finále se totiž natáčelo v Novém Devonu ve Spojeném království, do jehož fiktivní historie je mimochodem zasazený i příběh filmového Solomona Kanea.

Solomon Kane začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!