Proč Spider-Man v předchozích filmech ignoroval dva slavné záporáky? Známe logický důvod

Aktuální hit Spider-Man: Bez domova vrátil do hry řadu osvědčených padouchů, kteří v dřívějších filmech Spideymu notně zatápěli. Proč ale Marvel s použitím Doctora Octopuse a Green Goblina až dosud váhal?
Doctor Octopus ve filmu Spider-Man: Bez domova
Doctor Octopus ve filmu Spider-Man: Bez domova
Marvel Studios

reklama

aktuálním hitem Spider-Man: Bez domova se šéf Marvel Studios Kevin Feige trefil stoprocentně do černého. Na hodnotícím webu Rotten Tomatoes se snímek momentálně pyšní 98% diváckým hodnocením, což je nejlepší výsledek v historii. A co je podstatnější, velké úspěchy slaví i v kinech, kde během prvních dvou týdnů vydělal přes miliardu dolarů – a to jako první titul od začátku pandemie.

Divácké nadšení jistě plyne i z návratu osvědčených tváří. Kampaň lákala především na pětici záporáků, kteří se objevili v předchozích spider-manovských titulech z let 2002 až 2014. Z nich si ve finálním prostoru nejvíce místa uzmuli Doctor Octopus a Green Goblin v podání Alfreda Moliny a Willema Dafoea. Ti se představili v prvních dvou filmech s Tobey Maguirem v letech 2002 a 2004, od té doby však o těchto věhlasných protivnících pavoučího muže nebylo vidu ani slechu. Feige v rozhovoru ke spider-manovské novince vysvětlil, proč jsme se jich dočkali až nyní.

Feige totiž od začátku chtěl, aby se nově pojatý Spider-Man v rámci MCU odlišoval od svých dvou předchozích (a přece jen stále poměrně čerstvých) reinkarnací. „Nenapadlo nás udělat nový příběh o Green Goblinovi nebo Docu Ockovi nebo někom dalším, kdo se už v předchozích filmech objevil. Proto Vulture a Mysterio byly tak klíčové postavy,“ hájil využití méně známých záporáků ve filmech Homecoming a Daleko od domova, jež aktuálnímu snímku Bez domova předcházely. „A i kdybychom tyto postavy chtěli použít – a to říkám už roky, dávno předtím, než se mě někdo začal ptát –, není možné najít lepšího Doca Ocka než Alfreda Molinu.“

Spider-Man: Bez domova
Autor: Marvel Studios Spider-Man: Bez domova

„Jsem toho názoru, že obout si jeho boty by bylo velmi, velmi těžké. A svým způsobem by to ani nebyla zábava. Kdybychom chtěli přivést Doca Ocka zpět k životu, musel by ho hrát Alfred Molina,“ zdůrazňoval Feige, který se producentsky podílel i na druhém Spider-Manovi z roku 2004, kde se nešťastná figura Otta Octavia objevila. „V rané fázi vývoje aktuálního snímku nás ale napadlo, že díky propojení s MCU existuje možnost, jak to udělat.“ A nadšení fanoušků i kritiků dokazuje, že i tento krok velebenému producentovi vyšel.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!