První recenze nového Spider-Mana: Čeká nás velká komiksová pecka?

Jak dokázal nový film využít zajímavý příběh slibující velké spojení komiksových vesmíru? Máme shrnutí zahraničních recenzí zcela bez spoilerů.
Spider-Man: Bez domova
Spider-Man: Bez domova
Marvel Studios

reklama

Americké recenze na třetí samostatné Spider-Manovo dobrodružství s Tomem Hollandem v hlavní roli jsou konečně venku a film s podtitulem Bez domova vstoupí už 16. prosince taky do kin českých. Fanoušci se podle všeho mají na co těšit, protože by podle kritiků mělo jít o nejlepší díl série.

Na serveru shromažďujícím recenze Rotten Tomatoes má film skvělé tomatometer skóre 100% značící žádné vyloženě kritické recenze. Průměrný rating filmu je pak 8,2/10, což je více než 7,7/10 u prvního dílu Homecoming a 7,4/10 u předchozího Daleko od domova.

Recenze často zmiňují délku filmu, která je podle některých na obtíž a ve střední pasáži se scénář občas utápí v překombinovanosti. Povedené finále však dokáže zúročit většinu předchozího děje. „První půlka je trochu neohrabaná, ale ta druhá září. V ní překoná multiverzum všechna očekávání a film je zábavný, osvěžující a velice emocionálně i dějově uspokojivý,“ tvrdí populární youtubová kritička Perri Nemiroff.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nový český trailer na film Spider-Man: Bez domova

Přestože diváci díky trailerům i spekulacím mohli získat pocit, že už je film nemůže ničím překvapit, kritici jsou často jiného názoru. „Nečekané zvraty dokážou skvěle rozčísnout některé pomalejší pasáže filmu, píše Fresh Fiction. Magazín Culture Mix pak zdůrazňuje: : „Nejvíc si ho užijí ti, kdo viděli všechny předchozí filmy se Spider-Manem. Je totiž plný nostalgie a skrytých narážek.

Největší superhrdinskou vlastností filmu by mohla být schopnost udržet jako nejdůležitější obyčejné lidské emoce a vztahy, i když se v něm zamotává samotný čas a prostor, píše The Wrap. Vše má být podpořeno dobrým herectvím. New York Post označil Hollandův výkon za prozatím nejlepší v jeho kariéře a Zendaya dává podle Chicago Sun Times každé scéně v níž se objeví srdečnost i bystrý švih.

Vyrazíte do kina?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!