Stahování nového Spider-Mana může být nebezpečné. Tento zavirovaný soubor vám rozbije počítač

Vidět nového Spider-Mana zdarma se může pořádně prodražit.
Spider-Man: Bez domova
Spider-Man: Bez domova
Marvel Studios

reklama

Spider-Man: Bez domova už stihl v kinech překonat nejeden návštěvnický rekord, což s sebou logicky nese i zvýšený zájem pirátů, kteří už ho nabízejí k nelegálnímu stažení v nekvalitních CAM ripech, tedy záznamech kamerou ze sálu kina.

Kdo si ho takto stáhne, nedostane však pouze neostrý a zahuhlaný „zážitek“, ale může taky svůj počítač poskytnout k pirátské těžbě kryptoměn. Podle serveru specializujícího se na internetovou bezpečnost MUO totiž lidé při stahování filmu taky nevědomky aktivují nebezpečný malware, který se zmocní počítače a začne ho používat pro těžbu kryptoměny Monero.

Malware přidá výjimky ve Windows Defenderu či jiných antivirových programech a pak rozběhně těžbu kryptoměny na pozadí. Ta začne zpomalovat počítač, protože zatěžuje jeho hlavní i grafickou výpočetní jednotku. MUO hovoří i o možném přetížení a poškození počítače.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nový český trailer na film Spider-Man: Bez domova

Speciální varování se týká torrentů obsahujících soubor: spiderman_net_putidomoi.torrent.exe. Ten pochází z ruských warezových stránek, ale je sdílen po celém světě.

Nejlepším způsobem, jak vidět nového Spider-Mana, jsou bezpochyby sály kin, kde stále běží. Další možností je počkat na jeho vydání na nosičích a digitálních platformách, kam by měl podle neoficiálních informací dorazit na konci února 2022.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!