Marvel odhalil prvního LGBTQ+ Spider-Mana. Prohlédněte si jeho kostým

Bylo jen otázkou času, kdy mezi Spider-Many přibude i zástupce komunity LGBTQ+. Teď konečně víme, jak bude vypadat a kým je inspirovaný.
Spider-Man
Spider-Man
Columbia Pictures

reklama

Komiksové vydavatelství Marvel už dříve oznámilo, že v srpnu 2022 otevře novou etapu spider-manovských Paralelních světů, která se bude jmenovat Edge of Spider-Verse. Objeví se v ní noví pavoučí hrdinové jako Night-Spider (Felicia Hardy), Hunter-Spider (pavoučí Kraven the Hunter) nebo Spider-Laird. Vše po pěti sešitech zamíří do poslední spider-verse fáze The End of Spider-Verse.

Mezi nové varianty Spider-Mana se pak zařadí taky Web-Weaver neboli Tkadlec sítí. Půjde o módního návrháře, který je otevřeně gay a stane se prvním zástupcem LGBTQ+ mezi pavoučími superhrdiny. Na svém Twitteru ho představil jeho spolutvůrce Steve Foxe.

První náhled jeho vizuální podoby od kreslíře Kristafera Anky doplnil Foxe popiskou: „Módní návrhář s ne až tak vybranými způsoby pracuje ve Van Dyne a ukáže nám velice odlišný pavoučí styl.“

Foxe však zároveň připomněl, jak by měl být nový hrdina vnímán: „Když jsem Web-Weavera vytvořil, hned jsem si uvědomil, že nemůže – a ani by neměl – reprezentovat všechny gaye. Nikdo nemůže. Jeho smělá ženskost je podstatná pro to, kým vlastně je, ale to pořád neříká všechno... víc se dozvíte v září!“ Jako inspirace pro vzhled i ladění postavy tvůrcům posloužili ikoničtí módní návrháři Alexander McQueen a Thierry Mugler.

Web-Weaver
Autor: Marvel Comics Web-Weaver

Zatímco komiksové spider-verse míří ke svému koncí, jeho animovaná filmová varianta s českým titulem Paralelní světy získá ještě dva navazující díly. První z nich s anglickým názvem Spider-Man: Across the Spider-Verse zamíří do kin v červnu 2023.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

První český trailer filmu Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)

Co říkáte na prvního gay Spider-Mana?

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!