5 nejlepších komiksů se Spider-Manem: Kde všude prozradil svoji tajnou identitu?

Kde hledat inspiraci, když si chcete přečíst něco se Spider-Manem?
Amazing Spider-Man 2
Amazing Spider-Man 2
Columbia Pictures

reklama

V sobotu ve 20.00 se na COOL přehoupne Amazing Spider-Man 2. Pavoučí muž s tváří Andrewa Garfielda se tentokrát utká se záporákem Electrem, jehož si střihl Jamie Foxx. Jak určitě víte, Spider-Man už dnes má zase odlišný obličej – proměnlivá povaha Petera Parkera však překvapivě dobře vyplývá z jeho komiksového já! Pro každého, kdo viděl Spider-Mana jen ve filmové mutaci, jsme vypíchli pět jeho nej komiksů, které rozhodně stojí za přečtení!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Amazing Spider-Man 2 - upoutávka

05) Back in Black  The Amazing Spider-Man #539 #543

Trocha introspektivy nikomu neuškodí – a tahle série si ji bere na paškál způsobem, který ze Spideyho filmových patálií zatím neznáme. Odehrává se totiž během slavné komiksové Občanské války (aka Civil War). Spidey během ní musí s pravdou ven a svět zjistí, že je Peter Parker doopravdy Spider-Man. To by mu sice teoreticky mohlo vylepšit pověst, v reálu ale Spideyho začnou nahánět nájemní vrazi a jak už to u superhrdinů chodí, namísto Petera zasáhnou tetičku May, načež se Spider-Man (atypicky vůči svému poklidnému já) začne mstít všem okolo.

Back in Black, The Amazing Spider-Man
Autor: Marvel Back in Black, The Amazing Spider-Man

04) Spider-Men

Ve filmovém amináku Spider-Man: Paralelní světy se už objevilo téma více různých pavoučích superhrdinů, v hrané verzi ale na tuhle srandu stále čekáme. Ve světě komiksů je samozřejmě kupa alternativních hrdinů a Spidey je u tohoto také zdrojem řady srand. Jednou z nich je přitom komiks Briana Michaela Bendise a Sary Pichelli jménem Spider-Men, v němž klasický Spidey z Earth-616 a potká Spideyho Milese Moralese. Krom zábavného příběhu z toho pak vzniká i překvapivě hluboká reflexe toho, kým Spider-Man je, a naopak není.

Spider-Men
Autor: Marvel Spider-Men

03) Marvel Team-Up 2019

Vrcholných kvalit dosahuje i komiks teprve z letošního roku, v němž se Spider-Man spojí s Ms. Marvel. Vtip je v tom, že se Kamala Khan dostane skrz časový portál do roku 2014, kdy byla stávající iterace Spideyho mnohem naivnější, mladistvější a tak nějak nepolíbenější, než jsme zvyklí z oněch komplexnějších náhledů na pavoučího muže. Kontrast mladistvého elánu s pomrknutím na složitější časy fungoval perfektně, a i kdyby vás neoslovil ten, je tu pořád dialogový ping-pong mezi oběma slavnými marveláckými hrdiny.

Marvel Team-Up
Autor: Marvel Marvel Team-Up

02) The Conversation The Amazing Spider-Man 1999 #38

Trvalo to 40 let vydávání komiksů, ale i Peter Parker musel nakonec s pravdou ven. Nikoliv tak jako ve výše zmíněném segmentu z časů občanské války, ale mnohem, mnohem komorněji. Když tetička May přijde ke Spideyho roztrhanému kostýmu a konfrontuje Petera, výsledkem je pozoruhodná polemika o historii Spider-Mana, jeho motivacích i o tom, jestli se za maskou neukrývá víc než jen způsob, jak chránit své blízké. Tohle je Drama s velkým D, přátelé!

The Conversation, Amazing Spider-Man
Autor: Marvel The Conversation, Amazing Spider-Man

01) A Death in the Family Peter Parker: Spider-Man 1999 #44 – #47

Když se řekne Spider-Man, musí se často říct také Norman Osborn. Jedním z jeho nejlepších výskytů napříč půlstoletou historií Spider-Mana je série A Death in the Family, v níž Norman za smrt svého syna terorizuje Petera způsobem, který sype z rukávu jednu působivou scénu za druhou. Vtip je v tom, že komiks sleduje obě linie vedle sebe a vytváří tak juxtapozici, z níž je o fous méně (než obvykle) jasné, kdo je tu hrdina a kdo záporák. Výsledkem je cosi, co se blíží nejlepším okamžikům mezi Batmanem a Jokerem, v nichž je znát, že jsou hrdinové a antagonisté dvěma stranami jedné mince – a že bychom neměli (super)hrdiny stavět na piedestal tak moc, jak to mnohdy (metaforicky i doslova) činíme.

Peter Parker: Spider-Man
Autor: Marvel Peter Parker: Spider-Man

The Amazing Spider-Man 2 začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!