Star Wars dojemně uctily fanouška, který zemřel při zachraňování svých spolužáků

Poznejte nového mistra řádu Jedi.
Star Wars uctily tragicky zesnulého hrdinu Rileyho Howella
Star Wars uctily tragicky zesnulého hrdinu Rileyho Howella
Howell family/ Lucasfilm / koláž

reklama

Riley Howell (21) byl celoživotním fanouškem Star Wars... a teď se stal jejich oficiální součástí. Byl totiž jmenován mistrem řádu Jedi za svou oběť, když pomohl zastavit šíleného střelce na na americké univerzitě v Charlotte 30. dubna 2019, za což zaplatil vlastním životem.

Skutečné hrdinství prokázal Riley, když bývalý student univerzity Trystan Andrew Terrell vtrhl do jedné z učeben a začal pálit legálně drženou zbraní. Riley se mu vrhl pod nohy a povalil ho na zem, čímž umožnil, aby byl střelec rychle zastaven. Bohužel sám nepřežil, stejně jako studentka Ellis Parlier; další čtyři byli postřeleni.

Riley Howell už odmalička snil, že je bude rytířem Jedi
Autor: Howell family / Matthew Westmoreland Riley Howell už odmalička snil, že je bude rytířem Jedi

"Neohroženě se postavil se útočníkovi a sám svým životem pomohl zachránit mnoho životů dalších," popsal Rileyho úlohu policejní šerif Kerr Putney. Jeho čin upoutal i tvůrce z Lucasfilmu, kteří napsali děkovný dopis pozůstalým s prohlášením, že "jeho odvaha a obětavost vzbudila ducha Jedi v každém z nás".

Památky se dočkal v nové knize, vizuálním průvodci filmem Star Wars: Vzestup Skywalkera. V ní je zmíněn jako historik a mistr řádu Jedi Ri-Lee Howell, který pomáhal zachovat posvátné texty hnutí. Zprávu o jeho povýšení do oficiálního kánonu Star Wars pak viděly miliony fanoušků po celém světě.

Ri-Lee Howell - nový mistr řádu Jedi ve vizuálním průvodci Star Wars: Vzestup Skywalkera
Autor: Mattew Westmoreland Ri-Lee Howell - nový mistr řádu Jedi ve vizuálním průvodci Star Wars: Vzestup Skywalkera

Skutečný rytíř, co myslíte?

reklama

reklama