Fanoušek Star Wars vytváří alternativní verzi proklínané poslední epizody

Andrew Winegarner vzal nenatočený původní scénář deváté epizody Star Wars a dělá z něj komiks.
Star Wars: Vzestup Skywalkera
Star Wars: Vzestup Skywalkera
Lucasfilm

reklama

Devátá epizoda Star Wars, která zakončila slavnou ságu kolem Skywalkerů, nebyla přijata zrovna nadšeně – film má kupříkladu jen 61 % na filmové databázi ČSFD, čímž zaostává i za Epizodami VII a VIII (ty mají 75 % a 70 %). Nikoho tedy moc nepřekvapilo, že se jeden fanoušek Star Wars rozhodl oživit původní verzi Epizody IX, již měl natočil Colin Trevorrow, režisér Jurského světa.

Komiksový umělec Andrew Winegarner si jednoduše pročetl uniklý scénář nazvaný Star Wars: Epizoda IX – Duel osudů, který Trevorrow (společně s Derekem Connollym) napsal v době, kdy na filmu pracoval. Dost odlišné zakončení ságy jsme rozebírali třeba v tomhle článku, pokud ale chcete o něco živější zpracování, můžete si počkat na Winegarnerův sedmidílný komiks, z něhož nedávno nabídl ochutnávku.

Bude Trevorrovova Epizoda IX v komiksovém podání lepší než film, který nám po jeho odchodu/vyhazovu představil J. J. Abrams? Kdo ví, na papíře samozřejmě leccos zní skvěle, jen aby to při adaptaci přestalo fungovat. Z reakcí na scénář Duelů osudů je ale vcelku jasné, že někteří fanoušci tohle zakončení ságy hlasitě preferují.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!