První český trailer devátých Star Wars sází na nostalgii. Čekají nás trosky Hvězdy smrti a návrat Palpatina

V předaleké galaxii se jde do velkého finále.
Star Wars: The Rise of Skywalker
Star Wars: The Rise of Skywalker
Lucasfilm

reklama

O finále hvězdné ságy jsme ještě před pár dny nevěděli téměř nic. Na Star Wars Celebration jsme ale konečně dostali první upoutávku, která je velkou snahou o návrat ke kořenům. Režisér J. J. Abrams, jenž před Epizodou IX natočil Epizodu VII, vytasil z rukávu trosky Hvězdy smrti a navnadil na (zatím nespecifikovaný) návrat císaře Palpatina, jehož smích můžete slyšet na konci traileru. Dvaaosmdesátiletý Lando Calrissian tak nebude jedinou známou tváří, která se po letech vrací v zakončení devítidílného příběhu.

Co dalšího trailer nabízí? Především Reye s opraveným světelným mečem, srážení přilby Kylo Rena a potvrzení, že se hlavní hrdinové tentokrát nerozdělí. Jejich společnou misi zatím halí rouška tajemství, pár indicií ale napovídá tomu, že se podíváme právě do potopených trosek Hvězdy smrti, jež se málem objevily už v sedmičce.

Ať už nás ale čeká cokoliv, bude u toho i princezna Leia, která se vzkřísí díky nepoužitým scénám z Epizod VII a VIII (žádná počítačová dvojnice tedy nehrozí). Carrie Fisher se dokonce objevuje už v traileru, kde objímá Reye a třímá v rukou medaili, kterou dala Hanu Solovi na konci Epizody IV. Útok s nostalgií je tedy opravdu silný a bude zajímavé sledovat, co se z filmu 12. prosince 2019 nakonec vyklube.

Trailer s českými titulky

Trailer s českým dabingem

Všechno o Star Wars se dočtete v našem speciálu ;)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama