Star Wars hasí průšvih! Epizodu IX natočí skvělý režisér, který vydělal Disneymu miliardy

Završení nové trilogie konečně našlo režiséra.
Star Wars Epizoda IX se blíží
Star Wars Epizoda IX se blíží
Disney

reklama

Hvězdné války mají spoustu problémů. I když se první nová epizoda náramně ujala a utržila jen v kinech přes dvě miliardy dolarů, společnosti Lucasfilm se pomalu bourá renomé. Spin-off Rogue One kdovíjakou peckou nebyl a média sytily zprávy o přetáčkách a sporech v zákulisí. Sólovka Hana Sola ztratila před nedávnem režiséry a přímo do probíhajícího natáčení musel naskočit oscarový Ron Howard (Čistá duše, Rivalové). A připravovaný separátní příběh od režiséra Kroniky Joshe Tranka byl po fiasku jeho komiksovky Fantastická čtyřka radši zrušen úplně.

Aby toho nebylo málo, provázejí problémy i přípravu Epizody IX, která má v prosinci 2019 završit novou trilogii. Režisér veleúspěšného Jurského světa Colin Trevorrow byl odejit a studio Disney muselo rychle najít nového kormidelníka. To se teď povedlo: A novým režisérem nebude nikdo menší než J. J. Abrams, který nastartoval novou éru Star Wars právě veleúspěšnou Epizodou VII s názvem Síla se probouzí a jako producent na ságu spoludohlíží.

Teď si připíše do filmografie další Star Wars snímek i jako režisér – vyrovná tak počet celovečerních Star Treků ve své filmografii a jako jeden z nejpreciznějších řemeslníků v Hollywoodu nepochybně zajistí, že Star Wars nepadnou do průměru. Extra progresivní vyprávění, které by posunulo příběhy Jediů někam výrazně jinam nebo dál, od něj ale ani nejoddanější fanoušci nečekají.    

 

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama