Nová éra Star Wars nám představí zlatý věk rytířů Jedi

Takzvaná High Republic Era se chystala dva roky a poprvé se do ní vydáme letos v srpnu.
Star Wars
Star Wars
Lucasfilm

reklama

Spekuluje se o tom řadu měsíců, až nyní ale máme jasno. Project Luminous bylo krycí jméno pro novou éru Star Wars, která se chystala celé dva roky. Lucasfilm se konečně odpoutá od skywalkerovské ságy, která skončila v prosinci 2019 Epizodou IX, a nabídne nám zbrusu novou sérii příběhů, jež budou stát na vlastních nohách.

Kam se v nich vydáme? Oficiální oznámení potvrzuje, že nás čeká takzvaná High Republic Era, tedy zlatý věk Jediů, jenž začneme prozkoumávat 200 let před Epizodou I. Ochránci galaxie tak budou na vrcholu sil a jejich úhlavními protivníky budou "vesmírní vikingové" zvaní Nihil – kdesi v pozadí se ale samozřejmě bude rýsovat střet se Sithy.

Jak ukazuje oznamovací video, High Republic Era se rozjede v srpnu 2020 a první krůčky absolvujeme v románech a komiksech. Už dlouho se mluví o tom, že nezůstane jen u nich, a že časem dorazí i hry, seriály nebo filmová série. Na tenhle upgrade ale prý nedojde v dohledné době, takže stále nevíme, jaké Star Wars půjdou 16. prosince 2022 do kin. Snad jejich odhalení není daleko!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama