Nový Star Wars film nás má vzít zpátky na sithskou planetu Exegol

Že by se tvůrci Star Wars nepoučili z neúspěchu Epizody IX?
Star Wars: Vzestup Skywalkera
Star Wars: Vzestup Skywalkera
Lucasfilm

reklama

Jak možná víte, Star Wars se chystají na novou filmovou éru. Zákulisní informace mluví o tom, že se 16. prosince 2022 rozjede trilogie (nebo série) nových celovečeráků, které nás vezmou o 400 let do minulosti (do tzv. High Republic Era). Ve hře by tak měl být počátek konfliktu Jediů a Sithů, při kterém by se to mohlo neustále efektně řezat. Takový plán vůbec nezní marně, v Lucasfilmu ale zároveň chystají i další filmy.

Kolem nové trilogie Riana Johnsona (režisér Epizody VIII) a Star Wars projektu Kevina Feigeho (šéf filmových marvelovek) je i nadále ticho. Nově však utekly informace, že se chystá film o Exegolu, jenž mají na starosti J. D. Dillard (režisér dramatu Sleight) a Matt Owens (scenárista Lukea Cage).

Přesně tak, Lucasfilm se chce vrátit na sithskou planetu z Epizody IX, která většině lidí způsobila jen bolest hlavy. Tajemné místo, kde se Palpatine naklonoval a v tichosti tam postavil největší imperiální flotilu všech dob, tak tak fungovalo v pohádkové fantasy o největším dobru a největším zlu. Prozkoumávat ho v dalším filmu ale nezní jako extra dobrý nápad, protože… Epizoda IX vážně nemá zrovna dobrou pověst?

Momentálně se spekuluje o tom, že film o Exegolu nemá jít do kin, ale možná jen na streamovací službu Disney+ (stejně jako Mandalorian nebo seriál s Obi-Wanem Kenobim). Tenhle krok bezesporu dává smysl, i tak ale nikdo nechápe, proč chce Lucasfilm investovat čas a peníze zrovna tímhle směrem…

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama