Star Wars přišly o dalšího režiséra! Co s nejslavnější filmovou ságou bude dál?

Všechno to zákulisní dění nás začíná trochu děsit.
Star Wars
Star Wars
Lucasfilm

reklama

Star Wars se parádně vrátily do kin Epizodou VII a letos v prosinci nás čeká Epizoda VIII, s níž zatím nebyly žádné problémy. Všechny ostatní (nové) Star Wars filmy si ale prošly malým peklem a teď se k nim přidává i Epizoda IX, která 4 měsíce před natáčením přišla o režiséra.

Colin Trevorrow, jenž má na kontě Jurský svět a pracoval na Star Wars celé dva roky, od projektu odstoupil kvůli oblíbeným "kreativním neshodám". Jeho vize se zkrátka přestala shodovat s vizí studia, což u filmů z předaleké galaxie přestává být novinka.

Star Wars: Poslední z Jediů
Autor: Lucasfilm Star Wars: Poslední z Jediů

Jak možná víte, loňský spin-off Rogue One byl přetočen bez účasti režiséra Garetha Edwardse a sólovka Hana Sola, již uvidíme v květnu 2018, přišla o režiséry v půlce natáčení. Phila Lorda a Chrise Millera (21 Jump Street, LEGO příběh) nahradil Ron Howard, jenž momentálně řídí dotáčky, a všichni se bojí toho, že se film žalostně nepovede.

U Rogue One byla situace nakonec zachráněna a epická předehra k Epizodě IV (i přes slabší ohlasy) vydělala "povinnou" miliardu dolarů. Letošní Epizoda VIII má své také jisté (a navíc pořád vypadá skvěle a nejsou s ní žádné trable), od příštího roku se ale Star Wars možná začnou trochu bortit.

Obsazení sólového filmu Hana Sola
Autor: Lucasfilm Obsazení sólového filmu Hana Sola

Kdo ví, jak dopadne Han Solo, v němž se Alden Ehrenreich pokusí nahradit ikonického Harrisona Forda. Epizoda IX ale začala mít potíže už ve chvíli, kdy zemřela Carrie Fisher, jejíž princezna Leia v ní měla sehrát stěžejní roli. A po odchodu Trevorrowa, jehož možná nahradí režisér Epizody VIII Rian Johnson, se Star Wars vyloženě stávají problémovou ságou, o niž se nejeden fanoušek začíná maličko bát.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama