Přepíše Disney nové epizody Star Wars? Uniklé plány dávají fanouškům naději

Poslední trilogie Star Wars si příliš velkou oblibu nevysloužila, a tak se možná blíží chvíle jejího nečekaného anulování. I když... tak jednoduché to samozřejmě není.
Luke Skywalker ve Star Wars
Luke Skywalker ve Star Wars
Lucasfilm

reklama

Jaká je budoucnost Star Wars na platformě Disney+, která se v posledních letech stala oficiálním domovem pro všechny milovníky předaleké galaxie? Nejnovější spekulace naznačují, že by se zde mohlo objevit něco na způsob alternativní Epizody VII, čímž by se do jisté míry přepsalo (nebo spíš odsunulo na druhou kolej) dění v nepříliš pozitivně přijaté filmové trilogii z let 2015–2019. Že si to moc nedokážete představit? Pojďme se nad touto variantou zamyslet.

V roce 1991, tedy pouhých osm let po Návratu Jediů (a dávno před celou prequelovou trilogií), spatřil světlo knižního světa Dědic impéria. Dílo Timothyho Zahna o dva roky později vyšlo i v češtině, tou dobou už byly v originále k dispozici i další dva díly (s názvy Temná síla na vzestupu a Poslední povel), jež dohromady vytvořily tzv. Thrawnovu trilogii.

Ta se odehrávala pouhých pět let po filmové Epizodě VI a sledovala tak dění kolem Luka, Leii, Hana a vítězství rebelů. S tím se pochopitelně odmítl smířit imperiální admirál Thrawn, který na okraji Galaxie začal osnovat plány na svržení rebely vytvořené Nové republiky. Knižní trilogie se stala bestsellerem, výrazně přispěla k obnovení popularity Star Wars v 90. letech a sám George Lucas si řadu jejích motivů „vypůjčil“ pro svou prequelovou trilogii.

Fanouškovský web Geekosity nyní přišel se zvěstí, podle níž se první díl této milované trilogie (dlouho chápaný prostě jako Epizoda VII) stane prvním celovečerním filmem ze světa Star Wars natočeným speciálně pro platformu Disney+. Údajně by se mělo jednat o završení seriálů The Mandalorian a Ahsoka, protože je admirál Thrawn (využívaný i v oficiálním kánonu) už nějakou dobu spojován právě s těmito hrdiny.

Součástí Thrawnovy trilogie je navíc oblíbená Mara Jade, která se v knihách stala manželkou Luka Skywalkera. Ta je hluboce zakotvená v rozšířeném vesmíru Star Wars (dnes vyřazeném z oficiálního kánonu a označovaném jako Legends) a hodně teoreticky by mohla dostat hranou verzi, která by se nějak vměstnala do třiceti let mezi oficiálními Epizodami VI a VII.

Spolu s ní pak film na Disney+ může nabídnout omlazené verze Lukea, Hana a Leii (díky seriálu The Book of Boba Fett víme, že je takový krok určitě na stole), kteří by v upravené verzi Dědice impéria společně s Mandalorianem a Ahsokou bojovali s Thrawnem podobně jako v Zahnově románu.

Ano, v podstatě by se tak natočila původní Epizoda VII (následovaná dvěma pokračováními) a fanoušci by mohli poklidně zapomenout na Epizody VII–IX z minulých let. Celé to samozřejmě berte s velkou rezervou, jelikož nejde o žádné oficiální zprávy. Nicméně... překvapilo by někoho, kdyby se Disney podobným způsobem snažil vyžehlit nepříliš oblíbenou novou trilogii, hm?

ZDROJ: Geekosity

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!