Superhrdina Black Panther má brnění z vibrania. To je ale jen začátek...

Jak je možné, že nedostal od Zimního vojáka K.O.?
Captain Panther Iron
Captain Panther Iron
Marvel Studios

reklama

Ve trojce Kapitána Ameriky se právě představili dva "noví" superhrdinové – Spider-Man a Black Panther. Jistě, Spideyho už jsme na plátně viděli několikrát, Tom Holland se ale role Petera Parkera zhostil poprvé. A stejně jako u Black Panthera s tváří Chadwicka Bosemana je důležité, že se jedná o debut postavy v rámci propojeného filmového vesmíru od Marvelu.

Spider-Man je dnes jedním z vůbec nejznámějších superhrdinů, takže nikdo netápal nad tím, o koho se přesně jedná. Black Panthera ale řada lidí moc nezná, takže není od věci menší opáčko s kupou upřesnění.

Kdo je tedy Black Panther? Jak jste mohli zjistit ve filmu, jedná se o pradávného válečníka z (fiktivní) africké Wakandy, jehož výstroj je předávána z generace na generaci. V tuto chvíli ji využívá T'Challa, syn krále T'Chaky, v minulosti ale Wakandu chránila řada jiných "vyvolených". Jak byli schopni plnit náročné úkoly? Jednak díky náboženskému odhodlání, hodně jim ale pomohly i moderní technologie.

Odkud všechny ty drahé vychytávky pocházejí? Inu, přímo z Wakandy. Domov Black Panthera totiž není chudou zemí, nýbrž ohromně vyspělým královstvím, které disponuje nejpevnějším kovem na Zemi – vibraniem. Ano, právě z tohohle materiálu je štít Kapitána Ameriky. Zároveň je z něj ale vyrobeno i Black Pantherovo brnění, což vysvětluje, proč se od přemýšlivého superhrdiny poklidně odrážejí kulky.

Tohle všechno bylo víceméně jasné z filmu. Tvůrcům ale nezbyl čas na drobný detail, jímž jsou Black Pantherova genetická vylepšení. Jak jste si možná všimli, T'Challa dokázal čelit Zimnímu vojákovi i bez brnění mnohem déle než Hawkeye nebo Black Widow. Za to samozřejmě vděčí pečlivému výcviku, velkou roli ale sehrál fakt, že má v sobě podobně účinné posilovací látky jako Kapitán Amerika nebo právě Zimní voják.

Black Pantherovy schopnosti budou naplno rozvedeny v jeho sólovém filmu, který půjde do kin 5. července 2018. A jelikož se ho ujal Ryan Coogler, jenž právě zazářil boxerským dramatem Creed, s trochou štěstí nás čeká další komiksová trefa!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!