Tahle teorie totálně převrátí váš pohled na konec Harryho Pottera! Proč musel Harry zemřít?

Že by Albus Brumbál opět lhal?! Tahle fanouškovská teorie vysvětluje, proč musel Harry zemřít!
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Warner Bros.

reklama

Potterovských teorií asi nikdy nebude dost. Tahle milovaná sága tu s námi ještě pár let bude, ať už ve formě nové série Fantastických zvířat, nebo návratu originálních postav, fanoušci zkrátka kouzelnického světa stále nemají dost, a tak jim tvůrci dopřávají další a další důvody k radosti.

Ollivander / John Hurt

FOTO: Zemřel legendární herec z Harryho Pottera! Takhle dojemně se s ním fanoušci rozloučili

Mezitím se ale ti samí fanoušci pořád vrací k původním příběhům. Především tedy k samotnému závěru a střetu mezi Harrym a Voldemortem, při kterém nejprve Harry zemřel. Byl zasažen kletbou Avada Kedavra a jeden z fanoušků na populární síti Reddit.com nyní vysvětluje, proč Brumbál Harrymu lhal ohledně toho, co se vlastně stalo.

Podle této teorie Harryho neoživila ochrana jeho matky Lily. Místo toho byl oživen relikviemi smrti. Nejprve totiž bere v úvahu fakt, že když byl Harry chráněn svou matkou jako malý, kletba se odrazila a zničila Voldemortovu pevnou schránku. To se tentokrát nestalo. Dokonce Harrymu nepřibyla ani nová jizva. To znamená, že Harry zkrátka zemřel. Ale...

... jeho smrt zapříčinila, že Voldemort zároveň zničil i jeden ze svých dvou posledních viteálů. Ten, o kterém netušil, že vytvořil. Na nástupišti tedy Harry opravdu stál před otázkou, zdali vstoupit do posmrtného života, nebo se vrátit mezi živé. Tuhle volbu ale nezpůsobilo nic jiného, než fakt, že Harry byl držitelem všech relikvií smrti a tím pánem z něj byl samotný Pán smrti.

Souhlasíte s touhle teorií?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!